هنرنمایی یک خانم فیلیپنی بر روی کیسه های چای
هنرنمایی یک خانم فیلیپنی بر روی کیسه های چای

اگر در سرمای زمستان یا در پایان یک روز کاری سخت، با یک لیوان چای داغ حالتان جا می‌آید، قبل از نوشیدن چای چند لحظه به اثر هنری که در دست دارید، بیاندیشید؛ به چای کیسه‌ای درون لیوان.

یک هنرمند فیلیپنی به نام روبی سیلویوس در پروژه‌ای که آن را “۳۶۳ روز چای” نامید، به جمع‌آوری چای کیسه‌ای و نقاشی روی این کیسه‌های کوچک پرداخت و توانست آثار هنری قابل توجهی ایجاد کند. خانم سیلویوس بعدها نقاشی‌هایش روی کیسه‌های چای را در کتابی با همین نام منتشر کرد.

روبی سیلویوس در شهر تاکلوبان فیلیپین به دنیا آمد و در سال ۱۹۷۷ در رشته معماری و هنرهای زیبا از دانشگاه سانتو توماس شهر مانیل فارغ التحصیل شد. او در سال ۱۹۸۱ در رشته طراحی داخلی در نیویورک تحصیل کرد و دو سال بعد به تحصیل در رشته هنر پرداخت. در سال ۱۹۹۷ او در نیوریورک مدیریت بازرگانی و در سال ۲۰۰۶ طراحی گرافیک خواند و در سال ۲۰۱۲ در رشته هنر گرافیک از مدرسه بین‌المللی بیستونه فلورانس ایتالیا فارغ التحصیل شد.

این هنرمند فیلیپینی تا کنون بابت آثار هنری‌اش که در نقاط مختلف جهان به نمایش درآمده ده‌ها جایزه را از آن خود کرده است.

پروژه “۳۶۳ روز چای” در واقع پروژه ثبت خاطرات روزانه اوست که از ۳ ژانویه ۲۰۱۵ آن را آغاز کرد. در این پروژه هنری روبی سیلویوس به نقاشی روی چای‌های کیسه‌ای که می‌نوشید پرداخت و حاصل این تلاش او تصاویری زیبا و خلاقانه بود که در قالب یک کتاب ارائه شده و در ده‌ها نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy