اعدام بیرحمانه یک کودک در زندان بوشهر با تحمل بیش از ۷سال شکنجه در زندان

150
اعدام علی کاظمی کودکی که بیش از هفت سال در انتظار اعدام نگه داشته شد
اعدام علی کاظمی کودکی که بیش از هفت سال در انتظار اعدام نگه داشته شد

صبح روز سه شنبه ۱۰بهمن ۹۶ جمهوری اسلامی ایران علی کاظمی کودکی که در سن ۱۵سالگی متهم به ارتکاب قتل و دستگیر شده بود را به دار آویخت. این اعدام بیرحمانه در صورتی اجرا شد که وی ۲۲ساله و به مدت هفت سال در زیر شکنجه شبانه روزی ترس از اعدام شدن قرار داشت.

به این زندانی که صبح روز گذشته در زندان مرکزی بوشهر اعدام شد،  گفته بودند که حکم اعدام او متوقف شده است و ناگهان اعدامش کردند.

عفو بین الملل نسبت به این اعدام بیرحمانه واکنش نشان داد و در بیانیه ای اعلام کرد:

«عفو بین‌الملل با گزارشهایی مبنی بر این‌که مقامهای رژیم ایران یک مرد جوان را که هنگام ارتکاب جرم فقط ۱۵ساله داشته، اعدام کرده‌اند خشمگین است.

عفوبین‌الملل با خبر شد که علی کاظمی ۲۲ساله اوایل روز سه‌شنبه  در زندانی در استان بوشهر اعدام شد. اعدام او برنامه‌ریزی شده بود و اجرا شد بدون این‌که هیچ اطلاعی به وکیل علی کاظمی داده شده باشد.

معاون مدیر عفوبین‌الملل گفت:«با اجرای این اعدام غیرقانونی، رژیم ایران به‌طور موثری اعلام می‌کند که خواهان حفظ وضعیت شرمسار کشور به‌عنوان پیشتاز جهان در اعدام آنهایی است که در هنگام ارتکاب جرم کودک بوده‌اند.»

اعدام های بیرحمانه  در جمهوری اسلامی تنها و تنها به خاطر ایجاد رعب و وحشت در بین مردمی است که در تظاهرات سرتاسری به این حکومت نه گفته اند. جمهوری اسلامی با اعدام و ایجاد رعب و وحشت تلاش میکند که جامعه را در ترس میخکوب کند

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy