دونالد ترامپ: هیچ گونه گفت وگویی با طالبان صورت نخواهد گرفت

43
دونالد ترامپ: هیچ گونه گفت وگویی با طالبان صورت نخواهد گرفت
دونالد ترامپ: هیچ گونه گفت وگویی با طالبان صورت نخواهد گرفت

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۹ بهمن با اشاره به بمبگذاری های مرگبار اخیر در افغانستان، هرگونه مذاکره و گفت وگو با گروه طالبان را در آینده نزدیک رد کرد.

به گزارش رویترز، رییس جمهوری آمریکا ضمن محکوم کردن بمبگذاری های اخیر در کابل تصریح کرد: هیچ گونه گفت وگویی با طالبان صورت نخواهد گرفت.

دونالد ترامپ در جریان ضیافت نهار برای سفرا و نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت تاکید کرد:فکر نمی کنم که ما اکنون امادگی گفت وگو را داشته باشیم. اکنون جنگ دیگری آنجا در جریان است. آنها دارند چپ و راست مردم بی گناه را می کشند. بین کودکان و خانواده ها بمبگذاری می کنند. دارند در همه جای افغانستان (مردم) را می کشند.

رییس جمهوری آمریکا اضافه کرده است: ما تمایلی برای گفت و گو با طالبان نداریم. شاید زمانی برسد، اما زمان (چنین گفت وگویی) به این زودی نخواهد بود.

طی هفته های اخیر کابل،پایتخت افغانستان شاهد یک رشته از حملات گروه طالبان بوده است. روز شنبه در یک حمله انتحاری در شهر کابل دست کم۱۰۰ کشته و بیش و ۲۳۵مجروح برجای گذاشت.

یک دستگاه آمبولانس بمبگذاری شده روز شنبه در نقطه‌ای از پایتخت افغانستان که بسیاری از سفارتخانه‌های خارجی و همچنین دفتر اتحادیه اروپا قرار دارند، منفجر شد.

حدود یک هفته پیش نیز در جریان حمله به یک هتل بین‌المللی در شهر کابل حداقل ۲۵ نفر، از جمله تعداد زیادی اتباع خارجی کشته شدند.

نیروهای دولتی افغانستان از سال ۲۰۱۴ که نظامیان آمریکا و ناتو عملیات رزمی خود در آن کشور را پایان دادند، در نبرد با طالبان موفقیت چندانی نداشته‌اند.

دونالد ترامپ متعهد شده که حضور فعال ارتش آمریکا در افغانستان افزایش خواهد یافت و هزاران نظامی دیگر بدون تعیین مهلت برای پایان مأموریت به آن کشور اعزام خواهند شد.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy