کارگران معترض، مسیر خط آهن قطار تهران-مشهد را بستند
کارگران معترض، مسیر خط آهن قطار تهران-مشهد را بستند

‌روز یک‌شنبه۸بهمن‌ماه۹۶ کارگران اعتصابی راه آهن شمال شرق(شرکت تراورس)در اعتراض به عدم پرداخت۴ماه حقوق وحق بیمه دست از کارکشیدند ودرراه آهن شاهرود تجمع کردند ودرادامه از تردد  قطارهای تهران- مشهد جلوگیری کردند.

یکی از کارگران شرکت تراورس شمال شرق شاهرود: ۶۰۰ نفر از کارگران شرکت تراورس که در محدوده راه آهن شمال شرق از گرمسار تا آزادور، سنخاس مشغول به کار هستند با مشکل دریافت حقوق مواجه هستند و امروز در اعتصابی سراسری به صورت سراسری جلوی حرکت قطارها را به تهران، کرج و ناحیه زاگرس گرفتند.

یکی دیگر از کارگران شرکت تراورس شمال شرق شاهرود: هیچگونه امنیت کاری و حق هیچ اعتراضی نداریم .بارها شده است که مدیر شرکت با حالت تغیّر و عصبانیت با کارگران صحبت کرده است و در برابر حق و حقوق پرداخت نشده کارگران تنها پاسخ می دهد “اخراج!!!، جایی بهتر سراغ دارید برید اونجا”.

همچنین روز دو‌شنبه۹بهمن‌ماه۹۶ کارگران شرکت تراورس راه‌آهن زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن ۲ماه حقوق خود با تجمع مقابل ساختمان تازه تأسیس راه‌آهن زنجان اعتصاب خود را آغاز کردند.

لازم به ذکر است تعداد کارگران این مجموعه در سال‌های اخیر به ‌شدت کاهش یافته است بطوریکه از سال ۹۴ تا به امروز تعداد کارگران این شرکت از ۵۰۰ نفر به ۳۰۰ نفر رسیده است.

 طی دو سال گذشته کارگران این شرکت بارها به دلیل عدم پرداخت حقوق و واریزی حق بیمه خویش تجمعات اعتراضی برگزار کرده بودند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy