رستوران شناوری که زباله‌های دریایی را جمع‌آوری می‌کند
رستوران شناوری که زباله‌های دریایی را جمع‌آوری می‌کند

پیش از این رستوران‌های پرنده، رستوران‌های زیرآب، رستوران‌هایی در وسط بیابان در دبی ساخته‌ شده بود. حالا با ساخته شدن رستوران شناور، این مجموعه کامل شد و اهالی دبی و گردشگران در هر زمان و هر مکانی می‌توانند غذای مورد علاقه خود را بخورند.

شهر دبی، که همیشه خواهان بی‌نظیر بودن بوده خود را آماده می‌کند تا رستورانی افتتاح کند که به دریانوردان و مسافران قایق‌های تفریحی این امکان را می‌دهد، بدون اینکه ناچار به رفتن ساحل باشند، به رستوران بروند.

این رستوران جدید، چیزی شبیه کامیون خوراکی‌هاست که جدیدا مد شده و در نقاط مختلف شهر به ارائه خدمات رستورانی می‌پردازد. رستوران جدید که “آکوا بود” نام گرفته به جای آنکه در کوچه‌های شهر بچرخد، در سواحل دبی حرکت می‌کند و از قایقی به قایقی دیگر و از این کشتی به آن کشتی خدمات رستورانی می‌دهد. این می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای شهرهای ساحلی باشد.

ایده اولیه این رستوران به شرکت “اکواتیک ارشیتکس دیزاین ستودیو” که یک شرکت متخصص در سازه‌های آبی است، تعلق دارد. احمد یوسف موسس و طراح این شرکت گفت که “آکوا بود” یک رستوران شناور دوست محیط زیست خواهد بود و به جای سوخت‌های فسیلی، از برق برای تامین انرژی آن استفاده خواهد شد.

او افزود این کشتی علاوه بر ارائه خدمات رستورانی به جمع‌آوری زباله‌های موجود در داخل دریا نیز خواهد پرداخت‌.

آکوا بود در حال حاضر با سرمایه فردی به نام قصی کرباج، یک رستوران شناور به نام “سولت بای” راه‌اندازی کرده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy