گزارشی از آخرین وضعیت زندانی سیاسی بهفر لاله زاری؛ متهم توهین به مقدسات در زندان اوین

90
گزارشی از آخرین وضعیت زندانی سیاسی بهفر لاله زاری؛ متهم توهین به مقدسات در زندان اوین
گزارشی از آخرین وضعیت زندانی سیاسی بهفر لاله زاری؛ متهم توهین به مقدسات در زندان اوین

بهفر لاله زاری ۳۶ساله زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین به اتهامات اهانت به دین اسلام و مقدسات از طریق مطبوعات و توهین به رهبری به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان اوین می باشد.

آقای لاله‌زاری بر اساس گزارش پلیس فتا در سال ۹۳ به دادگاه انقلاب احضار شد، مجددا بابت همان گزارش پس از سه ماه توسط دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و به مدت سه هفته بازداشت شد.

آقای لاله‌زاری به همراه وکیل سابقش دفاع خوبی از خود کرد و به همین علت حتی پس از سه هفته بازداشت با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شد. اما مهر ماه امسال  با حکم قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بهفر، صبح روز ۲۹مهر ۹۶ جهت سپری کردن ۵ سال حبس، خود را به یکی از شعبه های دادسرای اوین معرفی کرد.

یکی از نزدیکان آقای لاله زاری گفت: مصداق اتهامات آقای لاله زاری نوشتن مقاله ای از ایشان در نقد قانون اساسی بوده است که در صفحات اجتماعی منتشر کرده بود. در این  متن به هیچ یک از مقدسات اهانتی نکرده است و علی‌رغم وجود ادله کافی برای اثبات جرم این اتهامات در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شده است.

بهفر لاله زادری هم اکنون در بند ۸ سالن ۹ زندان اوین گذران حبس می‌کند و وضعیت جسمی نامناسبی دارد بطوری که گزارش شده در ایام حبس چندین بار دچار خونریزی معده و حملات تنفسی (آسمی) شده است.

این زندانی سابقه بیماری اگزما پوستی و بیماری قلبی را نیز دارد. به گفته نزدیکانش در طول مدت حبس در چهار ماه گذشته مشکلات پزشکی‌اش تشدید شده است.

 این زندانی سیاسی جزو مالباختگان موسسه البرز است و باتوجه به در زندان بودن و عدم امکان پیگیری مطالباتش با دشواری های مضاعفی روبرو شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy