نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند: فیلم «شکل آب» نامزد ۱۳ جایزه شد
نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند: فیلم «شکل آب» نامزد ۱۳ جایزه شد

اسامی نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۸ اعلام شد. بسیاری از ستارگان هالیوود می‌توانند به دریافت این مهم‌ترین جایزه سینمایی امیدوار باشند. چند نام آلمانی هم در میان نامزدهای اسکار به چشم می‌خورد. اما نام فاتح آکین دیده نمی‌شود.

امسال در مجموع ۹ فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم هستند: “شکل آب”، “دانکرک”، “لیدی برد”، “سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری”، “با نامت مرا صدا بزن”، “تاریک‌ترین ساعت”، “برو بیرون”، “رشته خیال” و “پست”.

فیلم “شکل آب” ساخته گیلیرمو دل تورو در ۱۳ رشته نامزد دریافت اسکار شده و بدین ترتیب محبوب‌ترین فیلم در رقابت‌های دریافت این جایزه به شمار می‌رود. داستان فیلم درباره خدمتکاری است که در یک آزمایشگاه به یک موجود افسانه‌ای برمی‌خورد و دلباخته آن می‌شود. کارگردان فیلم، دل تورو، هم نامزد اسکار شده است.

به جز دل تورو، کریستوفر نولان (دانکرک)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جوردان پیل (برو بیرون) و پاول توماس اندرسون هم می‌توانند امیدوار به دریافت اسکار بهترین کارگردانی باشند. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا (اسکار) سه‌شنبه (۲۳ ژانویه/ ۳ بهمن) نام نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

گرتا گرویگ از زمانی که کاترین بیگلو در سال ۲۰۱۰ جایزه بهترین کارگردان را از آن خود کرد، نخستین زنی است که در این رشته نامزد شده و پنجمین زن نامزد شده در این رشته در تاریخچه اهدای جوایز اسکار است.

امسال برای نخستین بار یک فیلمبردار زن نامزد دریافت اسکار شده است: ریچل موریسون توانسته توجه هیأت داوران را با “Mudbound” به کار خود جلب کرد.

برای دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد تیموتی شالامه، دانیل دی لوییس، دانیل کالویا، گری اولدمان و دنزل واشینگتن با هم رقابت خواهند داشت. این نهمین بار است که واشینگتن نامزد دریافت جایزه اسکار می‌شود. او تا کنون دو بار به دریافت این جایزه نائل آمده است.

ویلم دافو، وودی هارلسون، ریچارد جنکینز، سام راکول و کریستوفر پلامر نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد هستند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy