دیدار بنیامین نتانیاهو با مارک پنس درباره تهدیدهای ایران در خاورمیانه
دیدار بنیامین نتانیاهو با مارک پنس درباره تهدیدهای ایران در خاورمیانه

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ از مارک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، استقبال کرد.

منابع اسرائیلی اعلام کردند که معاون رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با مقام‌های اسرائیلی‌ علاوه بر مسئله صلح اسرائیل و فلسطین درباره تهدیدهای ایران در خاورمیانه گفتگو خواهند کرد.

در همين حال نتانیاهو، نخست وزير اسرائيل خطاب به رهبران اتحادیۀ اروپا گفته است که اظهارات رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ در خصوص ایران را جدی بگیرند.

به گزارش رادیوی فرانسه نتانیاهو گفته است که اتحادیۀ اروپا اگر بخواهد توافق اتمی با ایران را حفظ کند باید آن را تغییر بدهد.

پیش از این سخنرانی ها، بنیامین نتانیاهو و مایک پنس گفتگوهای دوساعته ای را در دفتر نخست وزیری در اورشلیم انجام دادند. در این نشست شماری از سران نظامی و سیاسی اسرائیل نیز حضور داشتند.

برخی منابع آگاه خبری گفته اند که امریکا و اسرائیل تلاش می کنند که یک محور منسجم به رهبری ایالات متحده و با شراکت فعال اسرائیل و کشورهای میانه رو عرب برای سد کردن آن چه که «زیاده خواهی های جمهوری اسلامی ایران در منطقه» توصیف شده، مقابله کنند. تلاش می شود که در کنار عربستان سعودی، دولت های مصر و اردن و همچنین امیرنشین های حوزه خلیج فارس نیز در آن فعال باشند.

نخست وزیر اسرائیل در توصیف دوستی عمیق اورشلیم و واشنگتن، از جمله گفت که روابط اسرائیل و ایالات متحده چهار دوره تاریخی داشته است که نخستین آن در طرفداری ایالات متحده از برپایی دوباره کشور اسرائیل در جریان رای گیری مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۴۷ بود. پس از آن این واقعیت که ایالات متحده نخستین کشور جهان بود که دولت نوپای اسرائیل را به رسمیت شناخت.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy