وزارت حمل و نقل چین: لکه نفتی سانچی به اندازه مساحت پاریس است
وزارت حمل و نقل چین: لکه نفتی سانچی به اندازه مساحت پاریس است

به گفته وزارت حمل و نقل چین نفت‌کش سانچی تا عمق ۱۵۰ متری دریا فرورفته و بزودی ربات‌های زیردریایی برای جستجوی کشتی به اعماق دریا فرستاده خواهند شد.

به گفته مقامات چین در نتیجه غرق شدن کشتی سانچی تا کنون چهار لکه نفتی بر روی دریا مشاهده شده که اندازه آن برابر مساحت شهر پاریس است.

سازمان ملی اقیانوس‌ها در چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مجموعا ۱۰۱ کیلومتر مربع از سطح دریا به مواد نفتی آلوده شده است و نیروهای این کشور تلاش می‌کنند تا از افزایش آلودگی جلوگیری شود.

وزارت ترابری چین نیز اعلام کرد که نفت‌کش سانچی تا عمق ۱۵۰ متری دریا فرورفته و بزودی ربات‌های زیردریایی برای جستجوی کشتی به دریا فرستاده خواهند شد.

تا کنون ۱۳ کشتی برای مقابله با آلودگی نفتی و پاکسازی دریا به محل اعزام شده‌اند.

نفت‌کش سانچی حامل ۱۳۶ هزار تن (یک میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه) میعانات گازی و نفت سبک بود. همچنین این کشتی هزار تن گازوئیل سنگین برای سوخت موتور به همراه داشت. سوخت کشتی به دلیل سنگین بودن بر روی دریا قابل رویت نیست اما به شدت سمی است و موجب آلوده شدن آب، نابودی موجودات آبزی و آلودگی ماهی‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید

علاوه بر ابعاد انسانی غرق شدن کشتی سانچی ایران که منجر به جانباختن ۳۲ دریانورد شد، این حادثه یکی از فاجعه‌بارترین حوادث زیست محیطی دریایی در جهان به شمار می‌رود.

اگرچه هنوز برای تخمین شدت فاجعه زود است اما با توجه به حجم محموله به نظر می‌رسد این حادثه در زمره تلخ‌ترین حوادث زیست دریایی قرار بگیرد. بنا بر اعلام مقامات ایران این کشتی حامل ۱۳۵ هزار تن، معادل یک میلیون بشکه نفت سبک و معیانات گازی بود. به گفته دولت چین تا کنون دو لکه نفتی به وسعت ۱۱۰ کیلومتر مربع بر روی دریا مشاهده شده است.

اگرچه بخشی از آلودگی قابل جمع آوری و پاکسازی است، اما بخش اعظم آن تا سال‌های دور در طبیعت باقی می‌ماند و یقینا هزاران موجود آبزی را از بین خواهد برد. دود ناشی از آتش گرفتن نفت نیز در روزهای آینده به صورت باران‌های سیاه و سمی به زمین و دریا باز خواهد گشت.

این نخستین بار نیست که حادثه‌ای از این دست محیط زیست دریایی را تهدید می‌کند، پیش از این نیز بارها چنین اتفاق‌هایی روی داده است. به همین دلیل کشورها، از جمله ایران، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای کشتی‌های حامل مواد نفتی و سمی در نظر گرفته‌اند. برای مثال بر اساس کنوانسیون مارپل کشتی‌های حامل مواد سمی و نفتی باید دوجداره ساخته شوند تا در صورت بروز حادثه‌ای از این دست حداکثر مقاومت را در مقابل ضربه داشته باشند.

این قوانین سختگیرانه پس از یک سلسه حادثه غرق شدن کشتی‌ها به تصویب رسیدند. حوادثی که محیط زیست دریایی را به طور خطرناکی تهدید کردند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy