سعید زیبا کلام به روحانی: مردم از لبخند‌های دروغ و حقه بازانه خسته شده‌اند

898
سعید زیبا کلام به روحانی: مردم از لبخند‌های دروغ و حقه بازانه خسته شده‌اند
سعید زیبا کلام به روحانی: مردم از لبخند‌های دروغ و حقه بازانه خسته شده‌اند

سعید زیبا کلام از جناح خامنه‌ای :”تحلیل من این است که مردم از پنج سال وعده و عوام فریبی و این کار را خواهیم کرد و آن کار را خواهیم کرد، از پنج سال لبخند‌های دروغ و حقه بازانه خسته شده‌اند. یعنی از سال ۱۳۹۲به بعد مردم جز وعده، چیز دیگری ندیده‌اند. مردم روز به روز شاهد افزایش گرانی و کاهش توان خرید و بی‌کار شدن خودشان هستند“. (امروز فردا را می‌سازیم ۲۵دی ۹۶)

این در حالی بود که  محمد بیرانوندی در جلسه علنی دیروز۲۷دی به روحانی گفت:‌ آقای رئیس‌جمهور من در تذکر پیشین خود یادآور شدم که زلزله بی‌اعتمادی مخربترین زلزله است، شکاف بین نسلی را درک کنیم، بپذیریم که پاسخ این اعتراضات سرکوب نیست، تهدید نیست، آشنا کردن دانش‌آموزان و دانشجویان با زندان شیوه دلسوزان نیست، به‌جای تشکیل کمیته‌های امنیتی در مناطق بحران خیز، کمیته‌های اقتصادی و کارآفرینی تشکیل دهیم، اگر برای جوانان کار ایجاد نکنیم و آرمانهای آنها را پاسخ ندهیم دیگران انگیزه پیکار در آنها ایجاد خواهند کرد.

کرباسچی: ”آقای روحانی باید به‌صورت عملی برای حل ریشه‌یی مشکلات اقدام کند. اگر مسئولان مختلف کشور هم مثل یک تحلیلگر یا مفسر رسانه‌یی در کلام بگویند که باید اعتراضات مورد توجه قرار گیرد، به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد دولت باید کاری عملی در خصوص حل ریشه‌یی اعتراضات انجام دهد“.

”بسیار زننده است که این اعتراضات و حوادث دوباره تبدیل به سوژه دعوای بین جناح‌ها و اشخاص شود و باز مردم احساس کنند که مشکلات‌شان فراموش شده است“ (اعتماد ۲۵دی ۹۶)

سایت حکومتی ایران آنلاین ۲۵دی: ”مطابق گزارش‌ مسئولان در جلسه غیرعلنی مجلس، اکثریت شرکت کنندگان در حرکت اعتراضی اخیر را جوانان تشکیل می‌دهند. آمار دستگیر ‌شدگان هم نشان‌دهنده همین واقعیت است؛ یعنی اکثریت بازداشت‌شدگان کم سن ‌و سال هستند و از نسل چهارم انقلاب. روند حوادث نشان داد که ماجرا دارای عمق بیشتری است“

خرداد ۲۵دی ۹۶: ”روحانی نگران بود که تبعات «آشغال» به مانند «خس و خاشاک» فراگیر نشود.“ منظورش این است که این همان قیام شعله ور شده سال۸۸ است.

بهرحال اگرچه این اظهارنظرها بعضاً در راستای جنگ باندی صورت می‌گیرد، اما یک واقعیت را نباید در خلال آنها نادیده گرفت، که این اظهارات دو چیز را کامل مشخص میکند

اول ترس از شعله ور شدن بیشتر قیام

دوم بن بستی که برای مقابله با آن وجود دارد.

ممکن است با هدف جنگ قدرت اعترافی بر علیه دولت روحانی در مجلس و یا در بیرون مجلس از دهان این یا آن بیرون بیاید! اما همگی  به صریحترین بیان به نفرت مردم از تمامیت حکومت و وعده‌های دروغ روحانی و بیچارگی یک صدا میشوند. برای چاره اندیشی بسیار دیر شده است حداقل ۳۸سال! هیچ راه حلی برای چاره کار وجود ندارد جز آنچه که در خیابان رقم زده میشود!

هیچکدام برای چاره‌جویی این قیام و اثرات کوبنده آن، هیچ راه‌حل عملی و واقعی ندارند. رسانه ها و تئوریسین ها هم هیچ راه حل عملی  ندارند. برای همین به گفتار درمانی روی آورده اند.

تنها یک راه حل وجود دارد همان راه حلی که  دوباره در خیابان در منظر عموم رونمایی می کنیم.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy