ایران همچنان با اهداف فاسد و مجرمانه خود به کل سیستم مالی جهان حمله می‌کند

84
ایران همچنان با اهداف فاسد، مجرمانه خود به کل سیستم مالی جهان حمله می‌کند
ایران همچنان با اهداف فاسد، مجرمانه خود به کل سیستم مالی جهان حمله می‌کند

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و جرائم مالی، درباره تجارت با ایران هشدار داد. او گفت شرکت‌های خارجی که در ایران مشغول تجارت هستند، می‌توانند به معامله با سپاه پاسداران یا شرکت‌های وابسته به آن کشیده شوند.

سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و جرائم مالی روز چهارشنبه (۱۷ ژانویه/ ۲۷ دی) در اظهاراتی در کمیته امور بانکی مجلس سنای این کشور با متهم‌ کردن ایران به اقدامات مجرمانه مالی در خصوص تجارت با این کشور هشدار داد.

به گفته ماندلکر “رژیم‌های یاغی” در ایران، کره شمالی و ونزوئلا همچنان از راه‌های مختلفی از جمله روش‌های فریبکارانه مالی برای پیشبرد “اهداف فاسد، مجرمانه یا تروریستی” خود به کل سیستم مالی جهان حمله می‌کنند.

او در رابطه با ایران گفت که این کشور “در رأس حامیان تروریسم و پشتیبانان مالی گروههای تروریستی مانند حماس و حزب‌الله قرار دارد و از حکومت بشار اسد و گروههای شبه‌نظامی شیعه در بحرین، عراق، سوریه و یمن هم حمایت می‌کند.”

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا حضور سپاه پاسداران در اقتصاد ایران را گسترده توصیف کرد و افزود: «ما هم در آمریکا و هم در خارج از آن به صراحت گفته‌ایم که شرکتهای خارجی که در ایران مشغول تجارت‌اند، با این خطر قابل اعتنا روبرو هستند که وارد معاملاتی با سپاه پاسداران یا شرکت‌های وابسته به آن شوند».

بیشتر بخوانید

تلاش برای تنیبه ایران

در اکتبر گذشته نیز خانم ماندلکر در یک سخنرانی در کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) تاکید کرده بود “تا زمانی که ایران دست از حمایت ترویسم برندارد، باید در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی بماند.”

او به همکاری‌های گسترده آمریکا و اسرائیل در این زمینه اشاره نمود و تصریح کرده بود: «اگر ایران به تعهدات خود (شفاف‌سازی نظام مالی و بانکی خود و عدم حمایت مالی از تروریسم) عمل نکند، از گروه ویژه اقدام مالی خواهیم خواست تا اقدامات تنبیهی را مجددا وضع کند.»

ایران گرچه در حال حاضر به طور موقت از شمول تنبیهات گروه ویژه اقدام مالی بیرون است، ولی مناسبات مالی و بانکی‌اش با توجه به شرط و شروط‌هایی که این گروه برای رفع کامل محدودیت‌های ایران در ارتباط با جهان خارج مطرح کرده همچنان با مشکلاتی روبرو است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy