خبرگزاری دولتی چین از کشف دو جسد در نفتکش ایرانی «سانچی» خبر داد

126
خبرگزاری دولتی چین از کشف دو جسد در نفتکش ایرانی «سانچی» خبر داد
خبرگزاری دولتی چین از کشف دو جسد در نفتکش ایرانی «سانچی» خبر داد

جسد دیگری که روز دوشنبه در ۳۰ مایلی محل تصادف و آتش سوزی این نفتکش پیدا شده بود نیز برای شناسایی به شانگهای فرستاده شده است.

خبرگزاری دولتی چین از کشف دو جسد در نفتکش ایرانی «سانچی» توسط تیم نجات این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری شین هوآ، چهار تن از اعضای تیم نجات که با لباس‌های مخصوص وارد نفتکش شده بودند، جسد دو ملوان را بر روی عرشه این کشتی پیدا کردند.

این خبرگزاری می‌افزاید که اعضا تیم نجات قصد رفتن به بخش سالم این کشتی را داشتند اما به دلیل حرارت بالا و وجود گازهای سمی مجبور به ترک نفتکش شدند.

شایان ذکر است که جسد دیگری که روز دوشنبه در ۳۰ مایلی محل تصادف و آتش سوزی این نفتکش پیدا شده بود نیز برای شناسایی به شانگهای فرستاده شده است.

نفتکش سانچی که شنبه هفته گذشته در حوالی سیصد کیلومتری ساحل شانگهای بر اثر برخورد شدید با یک کشتی باری دچار حریق شد، همچنان در حال سوختن است.

مقام‌های کشتیرانی ایران به نقل از منابع چین از پیدا شدن دو جسد دیگر در نفتکش سانچی و پیدا کردن جعبه سیاه کشتی در حال سوختن خبر داده‌اند.

بیشتر بخوانید

قام‌های کشتیرانی ایران به نقل از منابع چین از پیدا شدن دو جسد دیگر در نفتکش سانچی و پیدا کردن جعبه سیاه کشتی در حال سوختن خبر داده‌اند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفته است که گروه تجسس چینی توانسته چهار صبح امروز، ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) وارد نفتکش سانچی شود.

هادی حق‌شناس به خبرگزاری کار ایران گفته است که پیکر دو خدمه کشتی در قسمت پل فرماندهی نفتکش پیدا شده است.

هفته پیش ۳۲ خدمه و سرنشین کشتی سانچی بعد از آتش‌سوزی ناپدید شدند. جسد سه نفر از آنها تا کنون پیدا شده است. ۳۰ خدمه و سرنشین کشتی، ایرانی و دو نفر از آنها بنگلادشی هستند.

نفتکش سانچی بر اثر برخود با یک کشتی باربری در سواحل شرقی چین دچار آتش‌سوزی شد. این نفتکش از جزیره خارک ایران به مقصد داسان در کره جنوبی در حرکت بود.ظاهرا به دلیل حرارت بالای داخل نفتکش در حال سوختن، گروه تجسس چینی هم که امروز وارد کشتی شده‌، به سرعت مجبور به ترک آن شده است.

یک گروه تحقیق و تجسس از ایران هم وارد چین شده است.

گفته می‌شود امکان دارد بیشتر مفقودشدگان در قسمت موتورخانه نفتکش باشند اما هیچ گروهی نتوانسته وارد موتورخانه شود.

شماری از کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی از این موضوع انتقاد کرده‌اند که به گفته آنها آنطور که باید به این موضوع توجه نشده است.

۴ نفر از خدمه ایرانی دانشجوی دریانوردی بوده‌اند که دوره کارآموزی خود را در این کشتی می‌گذراندند. همچنین همسر یکی از افسران هم در کشتی بوده است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy