ایران در آینده نمیتواند برق مردم را هم تامین کند

104
ایران در آینده نمیتواند برق مردم را هم تامین کند

ایران در آینده نمیتواند برق مردم را هم تامین کند ایران هیچ متحد اقتصادی واقعی ندارد. بانکهای چینی هم با ما همکاری نمی کنند. آمریکا روزانه بر حجم تحریم های اقتصادی خود می افزاید.

ترکیه به دلیل مشکلات ناشی از هالت بانک همکاری خوبی ندارد. اینها مطالبی است که روزنامه جهان صنعت درباره بحران اقتصادی ایران نوشته است.

این روزنامه که طرف جناح روحانی است (هرچند که الان دیگر جناحی وجود ندارد و هر دو جناح یکی هستند) است ادامه میدهد که راه حلی برای کاهش ارزش روزانه ریال ندارند، این در حالی است که حتی هزینه های نیروگاههای توانیر هم از طرف دولت روحانی پرداخت نشده است و احتمال دارد که حتی نتوانیم برق مردم را در آینده تامین کنیم.

این روزنامه به شکننده بودن نرخ ریال در طول حاکمیت ولایت فقیه اشاره میکند و مینویسد:

در طول این ۴۰سال واحد پولی ریال بسیار شکننده بوده است و بحرانی جدی گریبانگیر اقتصاد ایران در آینده خواهد شد و به زودی شاهد اتفاق های ناخوشایند در اقتصاد کشور خواهیم بود.

این در حالیست که هزینه های کمر شکن برق بر گرده مردم فقیر ایران بسیار سنگین تر از قبل شده است و کسی توان پرداخت هزینه های گزاف را ندارد.

حکومت توان تامین برق مردم را ندارد به جای اندیشیدن فکری و راه کاری برای آن، پول برق را گران میکند و با جریمه های گزاف و تهدید و ارعاب چپاول مردمی که دارایی‌شان غارت شده بود را بیشتر به کار میگیرد.

حکومت خوب خوب میداند در آینده نزدیک این قدرت را ندارد که اولیه ترین نیازمندی مردم ایران راحل و فصل کند با جریمه های سنگین تلاش میکند نبود برق را به گردن خودشان بیاندازد، چون به واقع کسی نمیتواند جریمه های سنگین را پاسخگو باشد به نبود برق تن میدهند.

مثل بسیاری نعمات دیگر که از آن برخوردار نیستند. این هم یک نمونه  از بی لیاقتی مدیرانی است  که فقط به ثروت خود می اندیشند.

این در حالیست که پیش از این ایران از اختصاص سه نیروگاه برق برای مردم عراق خبر داده و گفته بود که ایران مسول بازسازی برق عراق شده است.

به تاریخ ۳۰ شهريور ماه ۱۳۹۳، معاون وزیر نیرو از اختصاص سه نیروگاه دالاهو، بهبهان و ماهشهر برای تامین برق مردم عراق خبر داد و اعلام کرد:

حجم صادرات برق ایران در نیمه دوم امسال به عراق افزایش می یابد.

هوشنگ فلاحتیان در تشریح مهمترین محورهای مذاکرات برقی ایران و عراق در تهران، به مهر گفت: در این مذاکرات دو جانبه ایران برای بازسازی شبکه برق عراق اعلام آمادگی کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه با آغاز کار وزیر جدید برق عراق، شاهد بهبود وضعیت تامین برق مردم این کشور و همچنین رفاه مردم هستیم، تصریح کرد:

ایران برای تامین برق عراق در حد امکان به وظایف خود عمل می‌کنیم و در ۶ ‌ماهه دوم سال که میزان مصرف داخلی ایران کاهش می‌یابد، صادرات را افزایش می‌دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای بهبود وضعیت تامین برق عراق دارای برنامه توسعه نیروگاه‌ها است، اظهار داشت:

سال آینده نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر در استان خوزستان و نیروگاه دالاهو در کرمانشاه وارد مدار می‌شود که این طرح‌ها موجب می‌شود تامین برق عراق بهتر انجام گیرد و ما نیز مخالفتی با احداث خط جدید نداریم.

البته وقتی پای نفوذ در یک کشور دیگر در میان باشد مانند بسیاری جاهای دیگر بسیار سخاوتمند و گشاده دست میشوند وقتی که میخواهند جای پایی برای صدور بحران و تروریسم در کشورهای منطقه باز کنند.

همچنانکه بسیاری مثالهای دیگر هست!‌زمانی که زلزله زدگان کرمانشاه در سرما از نبود غذای کافی جان میدادند کامیونهای مواد غذایی برای تروریستهای حزب الله میرفت و مثال که کم نیست!

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy