پلیس ایران زورگیری و توقیف بی رویه موتورهای کسب و کار مردم + فیلم

118

پلیس ایران زورگیری و توقیف بی رویه موتورهای کسب و کار مردم  پارکینگ یاس نعمت آباد در منطقه ۱۸ تهران، واقع در بزرگراه آزادگان، حوالی پاسگاه نعمت آباد است. اینجا محل موتورهای توقیفی است.

اکثر مردم؛  با این موتورها مخارج زندگی  خود و خانواده شان را تامین می کنند. اما روزمره توقيف موتورسواران به دلايل واهي توسط نيروهاي سركوبگر انتظامي انجام ميشود و به اين پاركينگها منتقل ميگردند.

این موتورها نه موتورهایی با سرعت بالا هستند و نه موتورهایی که دارای صدای  ناهنجار و یا.. باشند. این موتورها صرفا برای کسب درآمد مردم فقیر ایران هستند که توسط پلیس از آنها زورگیری میشود.

بیشتر آنها برای نداشتن مدرک و یا نداشتن از مردم زورگیری میشود! مواردی بوده است که برای جلوگیری از حرکت موتور سواری که کلاه کاسکت نداشته مامور راهنمایی او را به قصد کشت کتک میزند و اگر نفر مقاومت کند نیروی انتظامی در دسترس او را دستبند زده و با خود میبرند.

اکثر مواردی که پلیس موتورهای مردم را توقیف میکند توسط آنها پیگیری نمیشود. زیرا جریمه های سنگین برای یک موتور باعث میشود که نفر از خیر وسیله اش بگذرد.

مثلا برای موتور یک میلیون تومانی ۶۰۰ هزار تومان اگر جریمه صادر شود حتما فرد مربوطه که به نان شب هم محتاج است از خیر موتورش میگذرد.

این موتورها البته در پارکینک نمی ماند و بعد از یک پروسه زمانی با مزایده بین خودشان فروخته میشود! مثلا قیمت میگذارند برای فروش و  اگر یک موتور ۲ میلیون تومان قیمت داشته باشد، ده هزار موتور را به قیمت هر دستگاه ۴۰۰ تومان به فروش میرسانند و این پول هم در جیب دولت میرود.

البته همه این موارد اگر کسی را آشنا و پارتی داشته باشی حل و فصل میشود و جای هیچ نگرانی نیست!

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy