رژیم ایران باید برای رفتارش در تظاهرات چند هفته اخیر مجازات شود
رژیم ایران باید برای رفتارش در تظاهرات چند هفته اخیر مجازات شود

سناتور جمهوریخواه تام کاتن می گوید او و دیگر قانونگذاران در مجلس سنای ایالات متحده در حال کار بر روی طرح قانونی هستند که «موضع ما را در برابر ایران به لحاظ استراتژیک بهبود می بخشد».

نشریه واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت:‌ این قانونگذار عضو کمیته نیروهای مسلح آمریکا در مجلس سنا در مصاحبه ای رادیویی با «هیو هیویت» تاکید می کند که ایالات متحده آمریکا در واکنش به سرکوب خشونت بار اعتراضات سراسری اخیر علیه رژیم جمهوری اسلامی ایران باید تحریم های مضاعفی را به اجرا بگذارد.

وی گفت: «صرفنظر از این که رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا از وضع تحریم های مرتبط با توافق هسته ای ایران چشم پوشی کند یا نه، او باید به یقین با استفاده از دیگر اختیارات خود رژیم ایران را برای رفتارش طی تظاهرات چند هفته اخیر مجازات کند.»

نیروهای امنیتی در ایران می گویند اعتراضات سراسری دی ماه را خاموش کرده اند، با این وجود اعتراضات در سطحی کمتر در نقاط مختلف ایران کماکان ادامه دارد.

سناتور جمهوریخواه تام کاتن از آغاز از سرسخت ترین مخالفان توافق هسته ای قدرت های جهانی با ایران بوده است.

بیشتر بخوانید

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۱۳ دی بار دیگر با تمجید از اعتراض‌های اخیر در ایران، بر حمایت ایالات متحده از ایرانیان تأکید کرد.

آقای ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: «احترام فراوان برای مردم ایران که در حال بازپس گرفتن [کشور از دست] حکومت فاسدشان هستند».

او همچنین خطاب به مردم ایران نوشت: «شاهد حمایت بزرگ ایالات متحده در زمان مناسب خواهید بود!»

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy