اعدام برادران مرادی به اتهام کشتن پسر امام جمعه مریوان قریب الوقوع است

231
اعدام برادران مرادی به اتهام کشتن پسر امام جمعه مریوان قریب الوقوع است
اعدام برادران مرادی به اتهام کشتن پسر امام جمعه مریوان قریب الوقوع است

اعدام برادران مرادی به اتهام کشتن پسر امام جمعه مریوان قریب الوقوع است آژانس ایران خبر به نقل از منابع مختلف خبری: امروز ۲۰دیماه ۹۶ گزارشاتی مبنی بر این که زانیار و لقمان مرادی که  حدود ۹ سال است زیر حکم اعدام در زندان های ایران محبوس هستند؛ قرار است به زودی اعدام شوند، بدست آمده است.

خبرها حاکی از این است که جنایتکاران قرار است زانیار و لقمان را روز شنبه ۲۳دیماه به دار بسپرند.

این دو زندانی که در ۱۱ مرداد سال ۱۳۸۸در مریوان کردستان بازداشت شده بودند، برای دادن اطلاعات اجباری تحت شدیدترین شکنجه های آدمکشان وزارت اطلاعات در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات سنندح قرار گرفتند و طی ۹ماه مجبور به دادان اعترافات دروغ علیه خودشان شدند.

در این محل زندانیان برای اعترافات اجباری تحت فشار و شکنجه شدید روحی و جسمی  قرار میگیرند.

آنها را  پس‎از ۶ ماه به زندان مرکزی سنندج و از آنجا  به بند ۲۰۹ زندان اوین تهران منتقل کردند.

حدود یکسال بعد این دو زندانی در دادگاه انقلاب تهران شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و به اتهام «محاربه از طریق عضویت در یک گروه مخالف نظام و کشتن پسر امام جمعه مریوان» به اعدام در ملاعام محکوم شدند.

حکم اعدام این دو زندانی هجدهم تیرماه  سال ۹۰ توسط دیوان عالی کشور تائید شد . پس از آن بود که این دو زندانی به زندان رجایی شهر کرج برای اعدام منتقل شدند.

این دو زندانی در مراحل مختلف دادرسی و همینطور از طریق انتشار نامه هایی اتهامات منتسبه به خود را تکذیب کردند و طرح چنین پرونده ای را با اغراض سیاسی دانستند که آنان را در جایگاه قربانیان قرار داده است.

لقمان و زانیار مرادی گفته اند : “ما قربانیان شکنجه های بیرحمانه ی اداره اطلاعات سنندج هستیم و تمام اتهاماتی که به ما زده‌اند را تکذیب می کنیم و هیچ کدام از این اتهاماتی که به ما زده‌اند را قبول نداریم، از تمام گروه ها و سازمان های حقوق بشر تقاضامندیم که با عاملین شکنجه های بیرحمانه اطلاعات سنندج برخورد قانونی کنند”.

هنوز خانواده این دو زندانی از اعدام قریب الوقوع فرزندانشان بی اطلاع هستند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy