شرط‌بندی ۱۲۰ هزار دلاری «برد پیت» برای تماشای «بازی تاج و تخت» با ستاره سریال

224

به نظر می رسد برد پیت از طرفداران بزرگ سریال «بازی تاج و تخت» است. او در یک مزایده برای اینکه سریال را با یکی از ستاره های محبوب آن، امیلیا کلارک، تماشا کند اعلام کرد حاضر است ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کند.

این مزایده در جشن سالانه «شان پن و دوستان» انجام شد، رویدادی که در هفت سال گذشته برای جمع آوری پول برای کشور هائیتی فعالیت می کند.

برد پیت ۵۴ ساله از میهمانان برنامه بود. مزایده از ۲۰ هزار دلار شروع شد و لئوناردو دیکاپریو هم برای بردن این مزایده با برد پیت رقابت می کرد. پیت تا قیمت ۱۲۰ هزار دلار شرط بندی کرد اما بعد از اینکه قیمت به ۱۵۰ هزار دلار رسید، دست از رقابت کشید.

سرانجام یک زوج برنده این مزایده شدند. آنها برای تماشای سریال «بازی تاج و تخت» با خانم کلارک ۱۶۰ هزار دلار پرداخت کردند.

شبکه HBO این هفته اعلام کرد که فصل آخر این سریال را – با یک سال تاخیر – در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

بازی تاج‌وتخت (به انگلیسی: Game of Thrones) یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. این مجموعه برگرفته از پرفروش‌ترین مجموعه داستان‌های فانتزی جرج آر. آر. مارتین یعنی ترانه یخ و آتش است. نخستین کتاب این مجموعه بازی تاج‌وتخت نام دارد. فیلم‌برداری مجموعه در کارگاه ضبط فیلم پینت هال بلفاست و همچنین در مالت، کرواسی، ایسلند و مراکش انجام گرفته‌است. پخش فصل هفتم از ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۷ آغاز شد، و در ۲۷ اوت ۲۰۱۷ به پایان رسید. سریال با فصل هشتم متشکل از شش قسمت در سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ پایان می‌یابد.

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

بازی تاج‌وتخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از برهنگی، خشونت و خشونت جنسی که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تاکنون نامزد و برندهٔ بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شدهٔ آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزهٔ هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت دو جایزهٔ امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy