جمهوری اسلامی؛ خودروئی بی‌ترمز در سراشیبی، سقوط و نابودی است – تاج زاده

1561
جمهوری اسلامی؛ خودروئی بی‌ترمز در سراشیبی، سقوط و نابودی است
جمهوری اسلامی؛ خودروئی بی‌ترمز در سراشیبی، سقوط و نابودی است

جمهوری اسلامی؛ خودروئی بی‌ترمز در سراشیبی، سقوط و نابودی است – تاج زاده ادعای رسانه های وابسته به نظام و وابستگان نظام مبنی بر تمام شدن قیام به مثابه سوت در تاریکی است و حکایت کسی است که از ترس در تاریکی سوت میزد!

اما واقعیت چیست؟ واقعیت این است که این قیام بقدری بزرگ و باشکوه بود که سر خاموشی ندارد و چونان آتشفشانی است که دوباره خانمان برانداز فوران خواهد کرد.

خودشان بین حرفهایشان بند را آب میدهند وقتی علوی وزیر اطلاعات می‌گوید: ”اگر چه این مسأله (قیام) در کف خیابان خاتمه یافته؛ اما باید مراقب تبعات و التهابات موجود در جامعه بود.  درست بر عکس او قاسم میرزایی نماینده مجلس میگوید: ”اعتراضات مردمی ادامه خواهد داشت“.
صادق زیبا کلام تئوریسین نظام میگوید، نفرت مردم در شرایط کنونی و آینده و برخورد نظام با اعتراضات مردمی در آینده را چنین تشریح می‌کند: ”فردا اگر اعلام شود پایین‌تر از بهشت زهرا مردم جمع شوند، ۳-۴میلیون در تهران آنجا جمع می‌شوند در تبریز و اصفهان هم همین طور البته نظام رویش را آن طرف می‌کند تا با نارضایتی‌ها روبه‌رو نشود. این نارضایتی‌ها هرازگاهی فوران می‌کند“.
سایت حکومتی بهار ۱۷دی ۹۶، در تحلیل شرایط کنونی پیش‌بینی می‌کند: ”در زمانی دیگر دوباره همین زخم سر باز کند“
مصطفی تاج‌زاده از حامیان روحانی میگوید”معترضان از این دولت عبور کردند و کلیت نظام را نشانه گرفتند و اعتراض خود را به این شکل نشان می‌دهند“.
وی ابراز امیدواری می‌کند که نظام و سردمداران آن فکر نکنند که ”این (قیام) یک مسأله کوتاه‌ مدت بوده و با آرام کردن تجمعات و شرایط فراموش کنند که این جامعه ملتهب است“

ملاحظه می‌شود که حرفهای رسانه‌ها و جناحین در زمینه تمام شدن قیام ایران ضد و نقیض است. بعضاً ادعا می‌کنند که قیام تمام شد و بعضاً اعتراف می‌کنند که این قیام هنوز ادامه دارد.

اما آنها روی این موضوع اتفاق‌نظر دارند که قیام هم‌چنان به‌مثابه آتش زیر خاکستر برای نظام عمل می‌کند.

اقداماتی که از قبیل فیلترینگ و بگیر و ببند مردم و به‌خصوص جوانان انجام می‌دهد، در شرایط کنونی تنها ممکن است تأثیر مقطعی در آهنگ آن ایجاد کند. مردم به‌طور نهایی از کلیت نظام ولایت‌فقیه عبور کرده‌اند و دیگرکسی قادر نیست آب از جوی رفته را باز گرداند. حکومت برای جلوگیری از قیام در بن‌بست است و هیچ راه‌حل مسالمت‌آمیزی که بتواند مردم را راضی کند برایش وجود ندارد.

جامعه فردا ۱۲دی ۹۶ نوشت: ”فقدان راه‌حل مسالمت‌آمیز، در نهایت و مانند خودروی بی‌ترمزی در سراشیب، برخورد منتهی به نابودی است. “

دلیل اصلی براین که جمهوری اسلامی نمی‌تواند آب رفته را به جوی باز گرداند این است که این قیام بربستری از بحرانهای معیشتی، اجتماعی، سرکوب و… . شکل گرفت که مجموعه ‌این بحرانها خواست مردم را از مطالبات صنفی به خواست سیاسی یعنی خواست تغییر و سرنگونی نظام ولایت‌فقیه ارتقا داد.

چنانچه تاکنون نتوانسته این رودخانه را خشک کند .
اگر سرکوب را کم کند و مردم را برای تظاهرات و قیام آزاد بگذارد: نمیتواند بحران معیشتی مردم را حل کند بنابراین قیام بازهم گسترش خواهد یافت. و اگر هم نکنه که وضعیت در تلاطم آتشفشانی دیگر پیش خواهد رفت. حکومت در بن بست کامل است و صورت مساله سقوط در پیش پایش قرار دارد. این مساله را مردم حل خواهند کرد و تا روزی که این مشکل حل نشود برای حلش تلاش میکنند به قول قیامی های آن سالها تا شیخ (شاه) کفن نشود این وطن وطن نشود!

برای دیدن همه فیلمهای قیام ایران به تلگرام ما بپیوندید

https://t.me/Iran_news_ajancy