اعتراف خامنه ای به بی لیاقتی خود در جلسه خبرگان رهبری+ فیلم

277

اعتراف خامنه ای به بی لیاقتی خود در جلسه خبرگان رهبری بعد از ۲۸ سال، خبر جلسه فوق العاده خبرگان که در ۱۴خرداد۶۸ برگزار شده است علنی شده و برای اولین بار ویدیویی از جلسه انتخاب خامنه ای به عنوان ولی فقیه منتشر شده است در این جلسه خود خامنه ای میگوید که این انتخاب دارای اشکالات اساسی است و حاضران در این جلسه شرعا و قانونا ملزم به رعایت قوانینی که او میگوید نیستند! این سوال را از حاضرین میکند و آنها میگویند اگر رهبر شوی اینطوری نیست.

اینجا همان بزنگاه هایی است که پای حفظ نظام در کار بوده است و همگی با هم متحد میشوند و او را به عنوان رهبر قبول میکنند.

در تمام این ۳۸سال هم دعواهای زرگری بین آنها برای فریب مردم رواج داشته است و چنانچه امروز می بینیم وقتی پای حفظ نظام دوباره در کار آمده است سید خندان و کلید ساز و همان که فقط قتل عام بلد است(رئیسی) با خود هیولا دست به یکی شده اند.

باید خون گریست این ابتدای صحبت خامنه ای در جلسه خبرگان آن سال است، انتخاب خود به عنوان جانشین آیت‌الله خمینی را دارای اشکالاتی اساسی می‌داند، از جمله اینکه حتی حاضران در جلسه را شرعا و قانونا به قبول حرفهای خود ملزم نمی‌داند.

خامنه ای:‌ بسم الله الرحمن الرحیم
اولا واقعا باید خون گریست بر جامعه اسلامی که حتی احتمال کسی مثل بنده در اون مطرح بشه حالا اینی که من درباره این نمیخوام صحبت کنم مطلبی که این کار اشکال فنی داره اشکال اساسی داره من حالا عرض میکنم قبلا خدمت آقای هاشمی هم گفتم من یکی دو هفته قبل از این که همین قضیه مطرح بود و ایشون فرمودند من جدا به ایشون گفتم که من قاطعا چنین چیزی رو قبول نخواهم کرد. حالا غیر از اینکه خود من واقعا لایق این مقام نیستم و من این رو میدونم شاید آقایون هم میدونید. اصلا از لحاظ فنی اشکال پیدا میکنه این قضیه! رهبری رهبری سوری خواهد بود نه رهبری واقعی!
خوب من نه از لحاظ قانون اساسی نه از لحاظ شرعی برای بسیاری از آقایون حرفم حجت حرف رهبری رو نداره این چه رهبری خواهد بود!
قانون اساسی میگه مرجع یا مرجع شانی یا مرجع فقهی اون که حالا هیچی از لحاظ شرعی هم حجت حول رهبر کسی که میخواد به حرف رهبر عمل کنه او رو فقیه و صاحب نظر در امور دین بدونه!
خوب الان توی همین جلسه چند نفر از آقایون اومدن صحبت کردن تصریح کردن که بنده صاحب نظر نیستم همین آقای آذری که اسم بنده رو اول آورد تو این جلسه بنده اگر حکم بکنم ایشون قبول خواهند کرد؟
قطعا قبول نمیکنند!
بحث تقلید نیست بحث حکم است!
آخوندها با هم حرف میزنند جلسه شلوغ و درهم است حاضرین بدون بلندگو با فریاد حرفشان را میخواهند به آن یکی برسانند!
ولایت فقیه پس نیست ولایت حضور مومنین است
ببینید آقایان من در بحث شورایی و فردی میخواستم بیام اینجا صحبت کنم !
آقای خامنه ای این موقت است!
رفسنجانی :‌ منم میخواستم صحبت کنم منم نظرم به شورا بود وقتی اکثریت گفتن فرد دیگه جای صحبت نیست حالا ما رای میگیریم چون آقای خامنه ای صحبت کردن دو جمله ای هم من صحبت کنم اولا من با آقای خامنه ای تو جوانی با هم بودیم تو بحثها باهاشون بودیم حالا همیشه مسایل عمده مطرح میشه مسایل عمده مطرح میشه من واقعا آقای خامنه ای رو صاحب نظر میدانم صاحب نظر جدی در مسایل فقهی اما نه اینکه ایشان رفته مسایل رو استنباط کرده یعنی اگر الان یک مساله اجتماعی برای کشور مطرح بشه و ایشون بخواد نظر فقهی پیدا بکنه با همان روش سنتی نه مشکل با یک مقدار کارکردن با یک مقدار کمک گرفتن از کسانی که منابع رو، چون وقت ممکنه نداشته باشه که کمک کنند برای پیدا کردن مصادق ایشون میتونه نظر بده!
حالا ما رای میگیریم آقایانی که آقایانی که با رهبری جناب آقای خامنه ای تا رفراندوم این موقته دایمی نیست تا اون موقع موافق هستند تا قیام بفرمایند.

رفسنجانی در خاطرات خود نوشته است: در جلسه دیگری که در پانزدهم مرداد همان سال تشکیل شد در قانون اساسی تغییراتی دادند و خامنه ای را به عنوان رهبر دایمی معرفی کردند. در این جلسه از ۸۲عضو این مجلس ۲۰نفر غایب بودند و ۶۴نفر حضور داشتند و او را رهبر دایمی معرفی نمودند.

برای دیدن همه فیلمهای قیام ایران به تلگرام ما بپیوندید

https://t.me/Iran_news_ajancy