کیش مات تحلیلگران سیاسی نظام با قیام عمومی و سریع مردم ایران

179
کیش مات تحلیلگران سیاسی نظام با قیام عمومی و سریع مردم ایران
کیش مات تحلیلگران سیاسی نظام با قیام عمومی و سریع مردم ایران

کیش مات تحلیلگران سیاسی نظام با قیام عمومی و سریع مردم ایران جناحهای غالب و مغلوب نظام هرچند که اختلاف نظر زیادی در زمینه دزدی اموال مردم با هم دارند و پیوسته فریاد این یکی جناح از دزدی آن یکی جناح بلند میشود، اما همه شان در یک موضوع واحد بی اختلافند و آن اینکه سردرگمی و گیجی و مات شدن از تداوم قیام مردم ایران است.

اگر شنیده باشید صادق زیباکلام تحلیلگر ولایت در برابر سوالات بسیار ساده ای که از او پرسیده میشود وا میماند به هر شاخ و برگی دست میزند که خود را از سوالاتی که از او شده در ببرد گاهی قیام مردم ایران را به احمدی نژاد نسبت میدهد ولی ته حرف خودش هم میداند که حرف اصلی را دانشجویان همان روز اول در کاسه ولایت گذاشتند همان که گفتند اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا!

جوانانی که به خیابان آمده اند نه قیام کنندگان سال ۸۸ بلکه دهه هفتادی هستند اینها نسلی عصیانگر و شورشی هستند. تا حالا از میان کسانی که دستگیر شده اند کسی به عنوان رهبر این قیام معرفی نشده! این قیام عجیب و یکباره ایرانی که سر باز ایستادن ندارد و به آتش میکشد. انگار تمام بغض سالیان مردم ایران در این قیام خفته است.

از همان روز اول قیام‌کنندگان مهر باطل شد را به تمامیت نظام زدند، در جواب هردو جناح پایان کار ماجرای ”اصطلاح طلبی“ و ”اصولگرایی“ را نیز اعلام کردند، اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا! .

صادق زیباکلام از طرفداران روحانی صراحتاً می‌گوید: ”مردم از اصلاح‌طلبان عبور کره اند“

زیبا کلام در یک مصاحبه همچنین اعتراف میکند که کسی دیگر به جنبش سبز و خاتمی هم اعتمادی ندارد و اینهمه جمعیت که به میدان آمده اند کسی از میر حسین و .. حرفی نمیزند

زیبا کلام همچنین در مصاحبه ای با آفتاب یزد ۱۴دیماه به نشست وزارت کشور اشاره میکند و میگوید: «فایده‌ای ندارد، احزاب اصول‌گرا که نزد مردم اعتباری ندارند، احزاب اصلاح‌طلب نیز اعتبار خودشان را از دست دادند بنابراین، این‌که احزاب بخواهند بگویند مردم چه کار کنید چه کار نکنید کسی به حرف آنها گوش نمی‌دهد».

در همین رابطه جهان صنعت ۱۴دی ۹۶ وابسته به جناح روحانی به صحنه آمدن محمد خاتمی رئیس‌جمهور اسبق و مجمع روحانیان مبارز را برای تعدیل قیام مردم مسخره کرده و نوشته است: «ما اصلاح‌طلبان مقیم ایران، حوادث و ناآرامی‌های روزهای اخیر را با آغوش باز محکوم می‌کنیم از این کسانی که آرامش جامعه را به هم می‌ریزند شکایت می‌کنیم. باز اگر این کارها را در راستای به قدرت رسیدن ما می‌کردند یک چیزی ولی در این تجمعات هیچ شعاری به نفع ما داده نمی‌شود لذا مگر دیوانه‌ایم که از آنها حمایت کنیم. نه‌تنها حمایت نمی‌کنیم بلکه حاضریم به نیروهای یگان ویژه ملحق شویم و این اغتشاشگران را دستگیر ولی با احترام آنها را به بازداشتگاه منتقل کنیم زیرا اصلاح‌طلبی از خشونت بیزار است! و… با تشکر مجمع روحانیان مبارز».

جهان صنعت در مقاله‌ای دیگر با طرح این سؤال که چرا چهره‌های به‌اصطلاح طلب نیز به‌رغم ادعای حمایت از ”خواستهای مدنی و سیاسی“ و به‌اصطلاح ”دفاع از حقوق شهروندی“ و… اما اکنون رویکردشان را نسبت به این مردم تغییر داده‌اند.

البته یادشان نمی آید که مردم همیشه حقوق مدنی خود را میخواستند و خواستار آزادی بودند اما همیشه سر دوانده شدند همواره فریب خوردند و این فریب و دروغ نزدیک ۴۰سال طول کشید دیگر کافیست!

اصلاح‌طلبان دروغین به‌رغم نق زدنهای صد من یک غاز در شرایط عادی، در مقاطع حساس بر سر بزنگاهها قبای آقا را رها نمی‌کنند دامن مردم را بگیرند! حالا هم که آتش قیام شعله ور شده است یکباره شیخی فریبکار سر از سوراخ بیرون کرده و قیام ما را تخطئه میکند و دوباره دُم برای ولی فقیه می جنباند. عجب شعاری دادند دانشجویان قیام!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy