نیروهای امنیتی ایران با شلیک گاز اشک‌آور موجب خفگی یک نوزاد چند روزه شدند
نیروهای امنیتی ایران با شلیک گاز اشک‌آور موجب خفگی یک نوزاد چند روزه شدند

نیروهای امنیتی حکومت ایران با شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در یک فضای بسته، موجب خفگی یک نوزاد چند روزه شدند.

تصاویر ویدیویی که شهروندخبرنگاران از اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف تهیه کرده‌اند، نشان می‌دهد نیروهای امنیتی ایران برای سرکوب معترضان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور در فضای بسته ایستگاه متروی “استاد معین” تهران کرده و موجب خفگی یک نوزاد چند روزه و مادر او شدند.

تا لحظه تنظیم این خبر اطلاع دقیقی از وضعیت سلامت نوزاد آسیب دیده وجود ندارد ولی شهروندخبرنگاری که این فیلم را تهیه کرده، گزارش کرد، این نوزاد با خطر مرگ روبروست.

در چهارمین روز اعتراضات سراسری مردم ایران به سیاست‌های مداخله‌جویانه ایران در منطقه و همچنین اوضاع معیشتی نامساعد و ظلم و ستمی که حکومت بر شهروندان ایرانی روا می‌دارد، مردم تهران نیز به این اعتراضات پیوستند.

وزیر کشور ایران پیش از این با اعلام این هشدار معترضان “برای خودشان زحمت درست می‌کنند” تلویحا وعده داده بود که مردم معترض را سرکوب می‌کند.

روز گذشته شنبه ۳۰ دسامبر نیز نیروهای امنیتی در شهرستان دورود استان لرستان مردم معترض را به گلوله بستند و سه نفر از آنها را کشته و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

تظاهرات گسترده مردمی که از روز پنج‌شنبه در مشهد آغاز شد به سرعت سراسر کشور را فرا گرفت و براساس اعلام فعالان شبکه‌های اجتماعی بیش از ۷۰ شهر ایران برای تظاهرات امروز یکشنبه ۳۱ دسامبر فراخوان عمومی داده‌اند.

تظاهرات مردم ایران روز پنج‌شنبه در اعتراض به سیاست‌های مداخله‌جویانه ایران در منطقه، گرانی، بیکاری، فساد، فقر و سیاست‌های

تبعیض‌آمیزی که حکومت علیه فقرا و مردم به حاشیه رانده شده در پیش گرفته آغاز شد و در روز دوم ۱۵ شهر به این تظاهرات پیوستند.

در روز سوم که نقطه اوج این تظاهرات بود بخش اعظم شهرهای ایران شاهد حضور مردم معترض در خیابان‌ها بودند.

ویدیوهایی که مردم در رسانه‌های مجازی منتشر می‌کنند نشان می‌دهد دامنه اعتراضات به یک یا دو شهر محدود نیست و همه ایران را فرا گرفته است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy