نظام ولایت فقیه از آنچه که تاکنون میترسید به سرش آمده است

265
نظام ولایت فقیه از آنچه که تاکنون میترسید به سرش آمده است
نظام ولایت فقیه از آنچه که تاکنون میترسید به سرش آمده است

نظام ولایت فقیه از آنچه که تاکنون میترسید به سرش آمده است. صبح امروز (شنبه) ۹دی دانشجویان دانشگاه تهران با شعارهای اصلاح طلب، اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا؛ قصد پیوستن به تظاهرات مردم در میدان انقلاب را داشتند اما نیروهای سرکوبگر مانع خروج آنها میشدند. دانشجویان پشت دربهای قفل شده با دادن شعارهای:

 سیدعلی حیا کن حکومت را رها کن؛

مرگ بر دیکتاتور؛

 دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد؛

مرگ بر دیکتاتور؛

نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛

پس از خارج شدن دانشجویان و وصل آنها به مردم، ماشینهای آبپاش برای متفرق کردن مردم به میدان آوردند ولی مردم آنها را هو میکردند جمعیت بسرعت اضافه میشد ،  مردم شعار می‌دادند: خامنه‌ای بدونه به‌زودی سرنگونه؛

ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند،

سیدعلی حیا کن، مملکت را رها کن؛

آخوند سرمایه‌دار پول ما را پس بده؛

توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه؛

سیدعلی ببخشید دیگه باید بلند شین!
پس از سه روز تظاهرات شعارهای مردم رادیکال تر میشود. تظاهر کنندگانی که روزهای گذشته مرگ بر روحانی مهمترین و رادیکالترین شعارشان بود و روز بعد از آن به مرگ بر دیکتاتور رسیده بودند امروز به ناگهان تظاهرات به پایین کشیدن عکس مقامات و بالاترین مقام جمهوری اسلامی در سطح خیابانها کشیده شد. در برخی شهرها به دفتر امام جمعه و به بانکها و به ارگانهای بسیج حمله شد و شدت گرفت.

شورای تأمین استان تهران تشکیل جلسه داد.

 تسنیم نوشت: «این تجمع… در انتقاد به مسائل اقتصادی… برگزار شد. با این حال هیچ‌کدام از شعارهای آنها ناظر به مسائل اقتصادی نیست. شعارها عمدتاً کاملاً مشابه به آنهایی است که در فتنه ۸۸ سر داده می‌شد».

ایسنا  نوشت:‌ «در داخل دانشگاه تهران نیز جمعی از دانشجویان اقدام به‌سر دادن شعارهایی علیه جناحهای سیاسی و مسئولان کشور کردند. تعدادی از تجمع‌کنندگان در خیابان دانشگاه اقدام به آتش زدن سطل آشغال و پرتاب سنگ می‌کردند،

تجمع‌کنندگان را که اکثراً شعارهایی غیرمرتبط با مشکلات اقتصادی و عمدتاً در ضدیت با ارکان نظام سر می‌دهند، متفرق کند».

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارسال توییتی خطاب به مؤسس شبکه مجازی تلگرام از یک شبکه تلگرامی شکایت کرد که این شبکه نفرت پراکنی میکند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، و فرمانده سابق سپاه پاسداران محسن رضایی با ترس نوشت: «مشکل گرانی و چالش مؤسسات مالی و اعتباری جدی است… در هر اعتراضی ممکن است، از منافقین گرفته تا فتنه‌گران وارد شوند ولی مردم شعارهای آنها را تکرار نمی‌کنند، در مقابل هم دولتی‌ها و مجلسی‌ها، مشکلات را حل کنند، ناکارآمدی‌ها را با حرف نمی‌شود جبران کرد».

وی در یک عقب نشینی نسبت به سیاست گران کردن اقلام پایه‌یی و مایحتاج عمومی گفت: «گران سازی سوخت و دیگر اقلام بدون بالا رفتن درآمد مردم کار درستی نیست، دولت و مجلس به اعتراضات مردم پاسخهای قانع‌کننده بدهند.»
پاسدار حسین شریعتمداری در کیهان نیز به‌وضوح از ”فروپاشی“ هراس دارد که در جنگ دشمن به سراغ ”حساسترین نقطه“ می‌رود.
البته مشخص است که  حساسترین نقطه برای نظام ولایت‌فقیه، شخص خامنه‌ای است که هم‌اکنون نیز مردم ایران با شعار مرگ برخامنه‌ای به‌وضوح حساسترین نطقه را هدف قرار داده‌اند.
ملاحظه می‌شود که طی این سالیان همه سران و مهره‌های بالایی نظام از جمله شخص خامنه‌ای نگران انقلاب دیگری از جانب مردم ایران بوده‌اند. نگرانی و دغدغه‌یی که در هشت سال گذشته خواب را از چشمانشان ربوده و تبدیل به کابوسی کرده بود.

اکنون این کابوس به واقعیت تبدیل شده است و مردم در شعارهایشان تمامیت نظام را نفی میکنند و علنا سرنگونی میخواهند و به همین دلیل شعارها اصل نظام را نشانه رفته است.

این چنین است که نظام ولایت از آنچه که تاکنون میترسید به سرش آمده است. ایران با قیامی مواجه شده است که دیگر راه گریزی برای سران حکومتش باقی نماندهاست و به قول شهر سیدعلی ببخشید دیگه باید بلند شین!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy