درگیری معترضان و نیروهای امنیتی در چند شهر ایران
درگیری معترضان و نیروهای امنیتی در چند شهر ایران

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که جمعیت قابل توجهی در شهرهای مختلف ایران تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند. عکس‌ها و ویدئوها در شبکه‌های مجازی منتشر شده‌اند و یورونیوز مستقلا صحت آنها را تایید نمی‌کند.

بر اساس تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است صدها نفر روز جمعه در کرمانشاه تظاهرات کردند. گفته می‌شود این تظاهرات در حمایت از راه‌پیمایی روز گذشته در استان خراسان رضوی در «اعتراض به گرانی» برگزار شده است.

خبرگزاری فارس شمار معترضان را ۳۰۰ نفر اعلام کرده است.

تظاهرکنندگان شعارهایی همچون «یا مرگ یا زندگی»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر می‌دادند.

اخبار و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، حاکی از افزایش شمار نیروهای امنیتی در خیابانهای کرمانشاه است. در برخی گزارش‌های مردمی نیز به درگیری نیروهای امنیتی با معترضان اشاره شده است.

عکس‌ها و ویدئوها در شبکه‌های مجازی منتشر شده‌اند و یورونیوز مستقلا صحت آنها را تایید نمی‌کند.

فقر، زلزله، اختلاس‌های مالی

معترضان در کرمانشاه از عملکرد ضعیف دولت پس از وقوع زلزله در غرب ایران نیز خشمگین هستند. تعدادی از مالباختگان نیز در میان آنها دیده می‌شود.

بنا بر اعلام خبرگزاری تسنیم، مالباختگانی که در تجمع میدان آزادی شهر کرمانشاه شرکت کرده بودند، خواستار مشخص شدن وضعیت سپرده‌هایی که در موسساتی مانند کاسپین گذاشته بودند و بازیابی سپرده‌ها شدند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy