تالاب میقاب در آتش می سوزد + عکس و فیلم

98

تالاب میقاب در آتش می سوزد این آتش سوزی از روز پنجشنبه ۳۰آذرشروع شده است و امروز شنبه هنوز مهار نشده و همچنان میسوزد. هیچ اقدامی از طرف حکومت صورت نگرفته است هلی کوپترهایی که برای مراسم خود حکومت بلند میشوند اینجا نیستند که این آتش عظیم را مهار کنند.

همان هلیکوپترهایی که موقع رفتن مردم به پاسارگاد مردم را در کوه دنبال میکرد الان نیستند. چون هلیکوپترها در جهت به دام انداختن مردم کار میکردند و در جهت کشتن مردم و این آتش سوزی هم در نهایت به نفع حکومت مردم کش است، بنابراین هیچ حرکتی انجام نمیدهند، این است که گزارش میشود سپاه همکاری نمیکند. به گفته کارشناسان این یک فاجعه زیست محیطی است و مردم اراک بشدت از هوای آلوده در رنجند.

سی درصد این تالاب نیزاز است. آتش نشانی قادر به خاموش کردن آن نیست زیرا که زمین باتلاقی است و تنها باید از طریق هلیکوپتر برای مهار آتش اقدام شود.

مدیریت بحران از دقایق اولیه صبح درخواست هواپیما برای اطفای حریق را از سازمان منابع طبیعی کرده بودند اما هنوز نرسیده است و به احتمال زیاد در راه است. استاندار نیز درخواست بالگرد از تهران را کرده است.

مدیر روابط عمومی اداره محیط‌زیست استان مرکزی با بیان اینکه پرندگان مهاجر در بخش آبی تالاب حضور دارند، خاطرنشان کرد: از اوایل صبح که شدت آتش بیشتر شد بخش عمده‌ای از پرندگان مهاجر از تالاب فاصله گرفتند و به دیگر مناطق و زمین‌های کشاورزی رفتند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy