دیدار های ال کلاسیکو همواره در جذاب ترین حالت ممکن برگزار می شود
دیدار های ال کلاسیکو همواره در جذاب ترین حالت ممکن برگزار می شود

به گزارش ورزش ۱۱، دیدار های ال کلاسیکو همواره در جذاب ترین حالت ممکن برگزار می شود تا میلیون ها بیننده در سرتاسر کره خاکی به تماشای آن بپردازند.

چرا که همیشه تقابل های آنان همانند یک جنگ ۹۰ دقیقه ای هر هواداری را به تشویش و اضطراب می رساند.

هفته هفدهم رقابت های لالیگا اسپانیا، بزرگ ترین بازی نیم فصل را به چشم خواهد دید! ال کلاسیکویی که بار دیگر باید در ماه دسامبر، در آستانه آغاز سال نو میلادی برگزار شود تا تداعی کننده دیدار های گذشته آنها باشد، چرا که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا پیش از این دیدار از سال ۹۸ تا کنون، ۵ بار در ماه دسامبر برابر یکدیگر قرار گرفته اند!

دسامبر عمدتا برای دو تیم به صورت یک شکل پیش نرفته است؛ هیچ تیمی در ال کلاسیکو های برگزار شده در ماه دسامبر برتری را به صورت کامل در آمار و ارقام ثبت شده در اختیار ندارد تا ماجرا کمی پیچیده شود و خبر از رقابتی تنگاتنگ در ظهر شنبه در سانتیاگو برنابئو بدهد!

نکته جالب در ارتباط با ماه دسامبر و ال کلاسیکو این است که بارسایی ها در ۵ تقابل با رئال مادرید از سال ۱۹۹۸ تا کنون، ۴ بار میزبان بوده است که بیشترین رکورد را در میزبانی نسبت به رئالی ها در دسامبر دارد تا کهکشانی ها تنها یک بار بتوانند در آستانه سال نو میلادی برابر بلوگرانا ها به میزبانی بپردازند.

در ۵ تقابل دو تیم در ماه دسامبر همانگونه که پیش تر اعلام شد، هیچکدام از دو تیم نسبت به دیگری برتری ندارند! چرا که در تمامی تقابل های آنها در این ماه، سهم بارسونا ۲ پیروزی و سهم رئال مادرید ۲ پیروزی و یک دیدار نیز با نتیجه تساوی به شرح ذیل به پایان رسیده است:

همانگونه که مشاهده می کنید نتایج کاملا برابر هستند و دو تیم در ماه دسامبر که بازی هفته پیش رویشان در این ماه نیز دوباره برگزار می شود، چالش بسیار سختی را برای تصاحب برتری خواهند داشت، هرچند که نکته ای جالب در این میان به سود رئالی ها است!

دو تیم دقیقا ۱۰ سال پیش، یعنی در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۷، همانند تاریخ برگزاری دیدار ال کلاسیکو شنبه پیش رو ( ۲۳ دسامبر) یک بار ال کلاسیکو را برابر یکدیگر برگزار کرده اند، که در آن مادریدی ها توانسته بودند با نتیجه ۱-۰ به پیروزی برسند تا نکته امید بخشی برای هواداران این تیم باشد.

البته این دیدار در نیوکمپ برگزار شده بود تا تنها نقطه متضاد با دیدار ظهر شنبه همین باشد! چرا که دیدار پیش روی آنها در سانتیاگو برنابئو برگزار می شود تا این بار نقطه امید بخشی برای هواداران بارسلونا باشد! چرا که در ماه دسامبر تنها یک بازی در سانتیاگو برنابئو برگزار شده است که بارسلونا توانسته بود با نتیجه قاطع ۳_۱ به پیروزی دست پیدا کند!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy