هاشمی رفسنجانی هنگام مرگ ده برابر رادیو آکتیو بیشتر در بدنش داشت

247
هاشمی رفسنجانی هنگام مرگ ده برابر رادیو آکتیو بیشتر در بدنش داشت
هاشمی رفسنجانی هنگام مرگ ده برابر رادیو آکتیو بیشتر در بدنش داشت

هاشمی رفسنجانی هنگام مرگ ده برابر رادیو آکتیو بیشتر در بدنش داشت. این خبر را فائزه هاشمی رفسنجانی دختر وی اعلام کرده است و گفته که در جلسه ای که با حضور تعدادی از اعضای شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده به خانواده هاشمی گفته اند که در بدن پدرشان رادیو اکتیو  «۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته‌است».

 فائزه هاشمی روز شنبه، ۲۵ آذر، به اعتماد گفت: در بدن عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی «۳ برابر» و در بدن فاطمه هاشمی، دختر او «یک برابر حد مجاز رادیواکتیو» وجود داشته‌است.

همزمان محمد هاشمی برادر رفسنجانی نیز مرگ برادرش را غیرعادی توصیف کرده است.

در همین حال اعتمادآنلاین به نقل از یک متخصص بیوتکنولوژی پزشکی نوشته است که حتی وجود ذره‌ای از مواد رادیو اکتیو در بدن انسان «در حالت عادی طبیعی نیست»، مگر آنکه «کسانی که تحت درمان با مواد رادیواکتیو باشند یا در معرض تشعشع قرارگرفته باشند».

علی کرمی مرگ یاسر عرفات و هوگو چاوز را بر اثر مسمومیت از طریق رادیو اکتیو توصیف کرده و اضافه کرده که «عنصری به نام پلونیوم ۲۱۰ وجود دارد که جزو مواد رادیواکتیو محسوب می‌شود و وجود آن در بدن افراد نشانه مسمومیت است».

آقای کرمی که در این گزارش «استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی» توصیف شده، یادآوری کرده که «یکی از خاصیت‌های عنصر پلونیوم ۲۱۰ این است که تا صدها سال در نمونه آزمایش باقی می‌ماند و وجود آن قابل‌ پیگیری است».

محمد هاشمی اما روز شنبه در مصاحبه با روزنامه شهروند گفت که «علت مرگ را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند، ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد. هنوز هم کسی اعلام نکرده که علت ایست قلبی چه بوده‌است».

فاطمه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، نیز گفته است که «هیچ مشکل و ناراحتی قلبی در پدرم وجود نداشت و ایشان از نظر جسمی خیلی از فرزندانشان قوی‌تر بودند». اکبر هاشمی رفسنجانی هنگام مرگ ۸۲ سال داشت.

فاطمه هاشمی گفته است پس از درگذشت پدرش٬ افرادی به دفتر کار وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و گاو صندوقی که وی «مطالب مهمی» را در آن نگهداری می‌کرد٬ خالی کردند. وی همچنین از گم‌شدن «دومین وصیت‌نامه» آقای هاشمی خبر داده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy