انتخابات جنجالی آلاباما: قاضی مور با اسب به حوزه رای‌گیری رفت

77
انتخابات جنجالی آلاباما: قاضی مور با اسب به حوزه رای‌گیری رفت
انتخابات جنجالی آلاباما: قاضی مور با اسب به حوزه رای‌گیری رفت

انتخابات جنجالی آلاباما: قاضی مور با اسب به حوزه رای‌گیری رفت.  پس از ماه‌ها تلاش پیرامون انتخابات آلاباما، مردم ایالت جنوبی آمریکا امروز برای انتخاب سناتور جدید خود به پای صندوق رای رفتند.

در انتخابات این ایالت، قاضی روی مور از حمایت کامل دونالد ترامپ هم برخوردار است، در برابر داگ جونز دموکرات قرار دارد.

آلاباما که به طور سنتی همیشه سناتورهای جمهوری‌خواه را به کنگره فرستاده، امسال با انتخاباتی بی‌سابقه روبه‌روست و برای نخستین‌بار رقابت میان نامزد دموکرات‌ها با قاضی روی مور، بسیار نزدیک گزارش شده است.

این رای‌گیری برای پر کردن صندلی خالی جف سشنز، سناتور پیشین آلاباما برگزار می شود که پس از پیروزی دونالد ترامپ، به عنوان دادستان کل کابینه او برگزیده شد. اکنون مردم این ایالت باید برای جایگزین کردن پست او، از میان روی مور که یک محافظه‌کار حامی دونالد ترامپ است و داگ جونز، که یک دموکرات سنتی محسوب می‌شود، سناتور جدید خود را برگزینند.

صبح سه‌شنبه، در حالی که رسانه‌های آمریکا پوشش ویژه‌ای به این انتخابات ایالتی داده‌بودند، روی مور، سوار بر اسب راهی حوزه انتخاباتی شد.

این قاضی ۷۰ ساله، حامی سرسخت “اصول عقیدتی” محافظه‌کاران است. او وعده داده در صورت پیروزی، برای “قیام در برابر سیستم” به واشنگتن برود و از اصول سنتی محافظه‌کاران که به گفته او و حامیانش “در خطر نابودی” قرار گرفته دفاع کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy