ایران _ طوفان و برف با زلزله زده هایی در چادرهای مسافرتی + فیلم

99

در زلان از توابع جوانرود دمای هوا ده درجه زیر صفر است و سرعت باد بالاست اکثر مردم زیر چادرهای مسافرتی زندگی میکنند. سرما قابل تحمل نیست و بنیان چادرها را با سرعت این طوفان نمیتواند تاب بیاورد. مردم دارای کودکان خردسال هستند مردم دست و پا شکسته دارند و این سرما قابل تحمل برایشان نیست.

هر روز که از زلزله میگذرد و بیشتر به زمستان نزدیک میشویم شرایط مردم وخیمتر میشود. در شرایط سخت بی‌سرپناهی همراه با بارش باران و سرمای زیر صفر درجه باران و گل و لای در اطراف و و داخل چادرها زندگی مردم را مختل کرده است. بارش برف و سرما و سوز ناشی از طوفان و سرمایی که گاها به ۱۰درجه زیر صفر میرسد، شرایط سختی را برای هموطنان مصیبت دیده در مناطق زلزله‌زده به‌وجود آورده است.

همین شرایط باعث شده که بیماریهای عفونی و سرماخوردگی در مناطق زلزله‌زده افزایش یابد. مادران رسیدگی به کودکان بیمارشان در این شرایط بسیار سخت توصیف میکنند. نداشتن آب گرم و استحمام نکردن و در اختیار نداشتن سرویسهای بهداشتی و نفوذ آب باران همه یک طرف، سرمایی که استخوانهای آدمی را می‌سوزاند، اینها همه حکایت این روزهای چادرنشینان بی‌سرپناه زلزله‌زده است.

یکی از اهالی میگوید: دولت به زلزله زده ها کمک نمیکند و چادرهایی که به آنها داده شده است مناسب نیستند. چادر مسافرتی پاسخگوی سرمای زیر صفردرجه نیست از طرفی میلیاردها تومان پول که میتواند مسایل مردم را به صورت خوبی حل کند به سپاه پاسداران داده شده است و سپاه پاسداران با این پول گفته است که روزانه ۴۰ کانکس به مردم میدهد اما کانکسهای منتقل شده کیفیت ندارند و بسیاری از آنها زهوار در رفته هستند و قبل از رسیدن به محل زلزله زدگان دیوار و پنجره آنها فرو می ریزد.

سپاه کانکسهای بی کیفیت تحویل مردم سرپل میدهد + فیلم

حتی مردم در مقابل بیمه هم حمایت نمیشوند و کسانی که ماهها و سالها پول به بیمه حوادث داده اند پاسخ میشنوند که زلزله حادثه نیست و مردم همه جا بی پاسخ هستند.

بیمه حوادث پس از هشت سال گرفتن پول، زلزله زده ها را پشتیبانی نمیکند+ فیلم

http://t.me/Iran_news_ajancyتلگرام ما