ایران _ مشکلات معیشتی مردم ۶ شهر را به خیابان کشاند

88
مشکلات معیشتی مردم 6 شهر را به خیابان کشاند
مشکلات معیشتی مردم 6 شهر را به خیابان کشاند

مشکلات معیشتی مردم ۶ شهر را به خیابان کشاند، و تجمعات گوناگونی را در ۶ شهر ایران شکل داد، تجمع زعفرانکاران تربت حیدریه، تجمع معلولین در تهران، تجمع کارگران سبزینه سنندج، روستاییان کفه مور سیرجان، تجمع جوانان بیکار کنگان و تجمع کارگران پیمانکاری فاز ۱۴پارس جنوبی از جمله این تجمعات بودند.

تجمع زعفرانکاران تربت حیدریه
روز یکشنبه ۱۲ آذر ماه؛ زعفرانکاران در مقابل فرمانداری تربت حیدریه؛ در اعتراض به ناهماهنگی در خرید توافقی و پرداخت مطالبات برای زعفرانکاران دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

تجمع معلولین در تهران

تجمع معلولین
تجمع معلولین تهران

یک‌شنبه۱۲آذرماه۹۶ جمعی از معلولین در اعتراض به نبود حقوق شهروندی که از آنها حمایت کند مقابل تئاتر شهر تهران دست به تجمع زدند.

تجمع کارگران سبزینه سنندج
روز یکشنبه۱۲ آذر ماه ۹۶، کارگران شرکت سبزینه واقع در شهرک صنعتی شماره یک سنندج در اعتراض به شرایط سخت کاری و سطح پایین دستمزد و بیمه هایشان، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

بیش از ۴۰ کارگر زن با ساعت کاری طولانی، شرایط سخت شغلی و دستمزد ۳۰۰ هزار تومان در ماه در این شرکت مشغول به کار هستند.

تجمع روستاییان سیرجان
ایران _ تجمع روستاییان سیرجان

تجمع روستاییان سیرجان

روز یکشنبه ۱۲آذر ۹۶ اهالی روستای کفه مور سیرجان نسبت به بسته شدن راه روستایی توسط گل گهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع جوانان بیکار کنگان
روز یکشنبه۱۲ آذر ماه ۹۶، جوانان بیکار در شهر کنگان در استان بوشهر در اعتراض به بیکاری، مقابل فاز ۱۹ پارس جنوبی چادر زدند. در ادامه اعتراضات روزهای گذشته، معترضان شبانگاه یکشنبه نیز مقابل فاز ۱۹ پارس جنوبی چادر زدند و با در دست داشتن پلاکاردهایی به نرخ بالای بیکاری در استان بوشهر اعتراض کردند. معترضان می‌گویند، علیرغم پروژه‌های فعال در استان بوشهر که نیاز به نیروی کار در حجم بالا دارد، جوانان فارغ التحصیل و ماهر در کنگان بیکارند و از شغل مناسب محروم مانده‌اند.

تجمع کارگران پیمانکاری فاز ۱۴پارس جنوبی
جمعی از کارگران پیمانکاری فاز۱۴ پارس جنوبی روز یکشنبه ۱۲آذر ۹۶ در اعتراض به پرداخت نشدن ماهها حقوق تجمع کردند. این کارگران که تعداد آنها به صد نفر می‌رسید به نشانه اعتراض دست از کار کشیده و در جلوی درب مجتمع تجمع کردند. یکی از کارگران تجمع کننده در این باره گفت: ”بین دو تا پنج ماه، دستمزد پرداخت نشده داریم؛ شرکت پیمانکار، کمبود نقدینگی را بهانه قرار داده و مطالبات ما را نمی‌پردازد. کارگران پیمانکاری پارس جنوبی، شرایط شغلی نامناسبی دارند؛ نه از امنیت شغلی خبری هست و نه دستمزدها به موقع پرداخت می‌شود“.

خاطر نشان می‌شود که فاز۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده‌است.

این تجمعات در حالی بود که تجمعات دانشجویان درشهرهای مختلف در حال انجام بود.

 اعتراضات دانشجویان صنعت نفت در تهران و چمران اهواز + فیلم

http://t.me/Iran_news_ajancy