واردات شتر، الاغ، میمون، سگ ماهی و ..با اجازه دولت و دو برابر سود بازرگانی

121

واردات شتر، الاغ، میمون، سگ ماهی و ..با اجازه دولت و دو برابر سود بازرگانی ایران امسال ۶۰۰ هزار دلار بز از اسپانیا و ۴هزار دلار میمون از فرانسه و ۲۴هرا دلار سگ مهی از چین در نیمه اول سال جاری واردات داشته است، پیش از این هم یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار شتر وارد کرده بود. در میان کشورهایی که به ایران شتر صادر کرده اند پاکستان مقام اول را دارد.
شترها چگونه به ایران آمدند
شهریور امسال یک میلیون و هشتصد هزار دلار شتر از ایتالیا انگلیس و آلمان و چند کشور آسیایی وارد شده است. مشخص نیست که کشورهایی مانند انگلیس و آلمان و ایتالیا بدون داشتن بیابان چرا شتر پرورش داده اند و چرا ایران با وجود بیابانهای بی شمار قبلی و جدید در کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان چرا شتر پرورش نمیدهند و امکان آن را ندارند که اقتصاد مقاومتی مجبور شود این را هم از کشورهای اروپایی وارد کند!
اما درد حادثه آنجا معلوم میشود که شترهای وارداتی همان شترهای صادراتی کشورهای همسایه ماست که در بسته بندی های شکیل که قشر مرفه می پسندند وارد ایران میشود و بسته های پول ایران است که بابت آن به خارج سرازیر میشود.
محموله شتر وارداتی از ایتالیا همه به وزن ۶هزار و ۹۱۰ کیلوگرم و ارزش ۱۱ هزار و ۴۰۲دلار وارداتی از آلمان به وزن ۲۴هزار و ۱۹۰کیلوگرم و ارزش ۳۹هزار و ۹۱۴دلار بوده است. علاوه بر این سه کشور اروپایی ایران در سال جاری از چین کره جنوبی ترکیه پاکستان و امارات و افغانستان هم شتر وارد کرده است. در مجموع بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار شتر وارد شده که ارزش تومانی آن بیش از ۷ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان است‌.
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور واردات کالا‌‌هایی همچون الاغ، اسب، شتر و گوشت حیوانات حرام گوشت با ارز آزاد و پرداخت دو برابر سود بازرگانی از اول امسال مجاز شده بود..

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy