چرا ایرانیان افسرده ترین مردم دنیا هستند؟! – دکتر سید محمد حسن حسینی

167
در سیطره سپاه، شیطانِ پیغمبر نما - دکتر سید محمد حسن حسینی
در سیطره سپاه، شیطانِ پیغمبر نما - دکتر سید محمد حسن حسینی

در خبر های متعددی از جمله در بهار نیوز و در خبر گزاری عصر ایران خواندم که مردم در جمهوری اسلامی ایران از جمله افسرده ترین مردم دنیا هستند! در مقالات قبلیم توضیح دادم که چرا به گفته معاون استاندار تهران بیش از ۹۰% جوانان ایرانی از اسلام روی گردان شده اند. همینطور دلایل این واقعیت که “جمهوری اسلامی از صهیونیزم هم بیشتر به جهان اسلام صدمه زده است” – را که معاون اردوغان به آن اشاره کردند – را هم بررسی کردم. در این یاد داشت این نکته را مجددا یاد آوری می کنم که “مگر می شود از شرایط و مسئولان و حاکمان فعلی انتظار دیگری داشت؟!”

جدای از روش و منش و نگرش و کردار و رفتار و نوع گزینش و مدیریت مسئولان و حاکمان فعلی واقعیت این است که گفتار آنها هم در این موارد نقش بسزایی داشته است. به عنوان نمونه کلماتی که از ایام بچه گی به طور مداوم – در ایران – در گوش ما خوانده اند که همیشه صوهان روح ما بوده اند و حال ما را به هم زده اند کلماتی از قبیل جنگ، حمله، ترور، ریا، تزویر، مقاومت، شیطان بزرگ، حقه، مرگ، فتنه، شمشیر، ارتجاع، موشک، بمب اتم، توطیه، جهنم، رشوه، فساد، اختلاس، جریان انحرافی، گروگان، زندان، تهدید، شلاق، ارعاب، اعدام و ….” بوده است! طبیعی است که این نوع کلمات در گفتار و ادبیات مسئولان و حاکمان و صدا و سیما و جراید به تدریج و در گذر زمان روح و جسم مردم را فرتوت و افسرده می کند. نتیجه امور هم در مملکتی که غالب مردمش افسرده هستند از قبل مشخص است: ترک تحصیل، عدم رغبت به کار و تلاش و زندگی، اعتیاد، طلاق و نهایتا عقب ماندگی و فقر و فلاکت و سر درگمی و …. اینها وقتی خطرناک می شود که به یاد بیاوریم که حاکمان ما ادعای مسلمان بودن و اداره کردن مملکت را با تمسک به آموزه های دین اسلام هم دارند که نتیجه اش زده شدن مردم و جوانان از دین و حکومت دینی و… می باشد.

اما جالب است یاد آوری کنم که کلماتی که در طول ۴ سال تحصیلم در هندوستان (سرزمین بت پرستان!) – که از قضا به عنوان “بزرگترین دموکراسی و شادترین کشور دنیا” هم شناخته می شود –  شنیدم و همیشه روح مرا نوازش می دادند کلماتی از قبیل “عشق، صلح، صفا، صمیمیت، یکرنگی، شادی، دهکده جهانی، تعامل، آزادی، پیشرفت و ترقی، دوستی  و آرامش بوده است. درست است که مسئولان و حاکمان ما بت پرست نیستند!؟ اما واقعیت این است که در عمل خدا پرست هم نیستند… آنها قدرت پرستند چرا که در عمل ثابت کرده اند که دنیا را بیشتر از خداوند و بهشتش دوست دارند. آنها نشان داده اند که برای کسب و حفظ قدرت خود دست به “هر” کاری می زنند – از سرقت های میلیاردی تا ترور شخصیت و مطرود و مخفی کردن و از هستی ساقط کردن و حتی معدوم کردن (نا محسوس) مخالفان. و اینها در حکومتی که ادعای تشیع بودن دارد خیانت به مکتب مولی الموحدین امیرالمومنین (ع) است.

مقالات بیشتر در وبلاگ شخصی نویسنده:

http://beyondelt.blogfa.com/