عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی روز یکشنبه ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۷ در اجلاس فوق‌العاده اتحادیه عرب در قاهره گفت، ایران همچنان به نقض امنیت ملی جهان عرب ادامه می‌دهد و ریاض در برابر این تعدی‌ها ساکت نخواهد نشست.

الجبیر افزود: «ما ناچاریم برای حفظ امنیت کشورهای عربی با سیاست‌های ایران مقابله کنیم ».

الجبیر گفت: «ایران با تاسیس سازمانهای شبه نظامی مزدور مانند حزب الله لبنان و حوثی در منطقه تمام میثاق‌ها و قوانین بین المللی را نقض کرد».

الجبیر افزود:«موشک‌های ایران حتی شهرهای مقدس مسلمانان مانند مکه را هدف قرار داد و مسلما پادشاهی سعودی در برابر این اقدامات خصمانه تهران ساکت نخواهد نشست».

الجبیر گفت:«موشکی که ریاض را هدف قرار داد دشمنی جدی با سعودی را ثابت می‌کند».

الجبیر به تهدیدهای ناشی از دخالت‌های ایران که همه منطقه خاورمیانه را با خطر مواجه کرده اشاره کرد.

در همین حال خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین نیز با اشاره به خطر این و گروههای وابسته به آن در منطقه گفت:«لبنان در معرض سلطه یگ گروه تروریستی مانند حزب الله قرار گرفته است».

وی افزود: «ایران از گروه‌های تروریستی در منطقه بازوی نظامی برای تشکیل داده است و بزرگترین بازوی تروریستی آن، حزب الله لبنان است .فعالیت‌های تروریستی تهران در منطقه به شدت افزایش یافته است.

وزیر خارجه بحرین گفت:« انفجارها لوله های نفتی بحرین توسط مزدوران ایران انجام گرفت.ایران بزرگترین خطری است که کشورهای عربی را تهدید می‌کند و کشورهای عربی برای مقابله با ایران باید به صورت مشترک عمل کنند».