تلویزیون فاکس‌ نیوز گزارش داد:‌

شش سال و نیم بعد از حمله‌یی که منجر به مرگ بن‌لادن شد اکنون اطلاعات جدیدی از القاعده منتشر شده است. این اسناد با توصیفات دولت اوباما متفاوت است دولت اوباما مانع انتشار حدود نیم میلیون سند شده بودند.

گزارشگر امنیت ملی فاکس‌ نیوز از پنتاگون می‌گوید:‌

این اسناد در جریان حمله به مجتمع بن‌لادن در ۱۲مه ۲۰۱۱ به‌دست آمده است. این بزرگترین گنجینه اسناد است که مانع از انتشار آنها شده بودند. این گنجینه اطلاعاتی شامل ۲۲۸صفحه دست نوشته‌های شخصی اسامه بن‌لادن است. ۱۸۰۰۰سند و ۷۹۰۰۰سند صوتی و تصویری در میان این گنجینه است. اینها یک سری از ویدئوهای داخلی القاعده است از جمله دو ویدئو از حمزه پسر بن‌لادن که هنوز فراریست. این اولین تصویریست که از پسر بن‌لادن به‌عنوان فردی بالغ منتشر می‌شود.

‌مایک پمپئو در مصاحبه فاکس‌ نیوز در ۱۱سپتامبر ۲۰۱۷ گفته بود دست‌کم ما بخش اعظم این اسناد را در دسترس کارشناسان و متخصصان ضدتروریسم در سراسر جهان قرار می‌دهیم که می‌توانند آنها را بررسی کنند و درک بهتری از تهدید تاریخی نسبت به آمریکا داشته باشند.

به‌دنبال انتشار مجموعه گسترده‌یی از پرونده‌های مربوط به اسامه بن‌لادن توسط اطلاعات مرکزی آمریکا، آسوشیتدپرس گزارش داد: انتشار این اسناد… بار دیگر سؤالاتی را درباره حمایت ایران از شبکه افراط‌گرایی که منجر به حملات یازده سپتامبر شد، برانگیخته است.

اطلاعات مرکزی آمریکا روز چهارشنبه نزدیک به نیم میلیون فایل را که در کامپیوتر ضبط‌ شده از محل بن‌لادن به‌دست آمده، منتشر کرد.

در یکی از اسناد مذکور که گفته می‌شود توسط یک عضو ارشد القاعده نوشته شده، جزییاتی از توافق میان ایران و اعضای القاعده برای حمله به منافع «عربستان و کشورهای خلیج‌فارس» ذکر شده است.

در این سند آمده است که ایران به القاعده پیشنهادِ «پول، تسلیحات و هر چیزی را که نیاز دارند داده است و به آنها پیشنهادِ تمرین در کمپ‌های حزب‌الله را داده، تا ما به ازای آن، آنها به منافع آمریکا در عربستان سعودی حمله کنند».

تلویزیون اسکای نیوز ۱۲آبان ۹۶ گزارش داد:‌ بر اساس اسناد افشا‌ شده توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ایران تمامی نیازمندیهای تسلیحاتی، مهمات و آموزش نظامی القاعده را در اختیار آنها قرار می‌داده تا بتوانند دست به‌عملیات نظامی بزنند. اسناد منتشر شده ۴۷۰هزار سند است که بخشی از آن مربوط به روابط ایران و القاعده است.

به گفته بنیاد دفاع از دموکراسیها در ۱۹صفحه از این اسناد که مربوط به ایران است، دیده می‌شود که ایران در مقابل پرداخت پول و تسلیحات و آموزش در پادگانهای حزب‌الله در لبنان از گروه القاعده خواسته است تا منافع آمریکا در عربستان سعودی و دیگر کشورهای عرب را مورد تهاجم قرار دهد. هم‌چنین وزارت اطلاعات ایران با دادن ویزا برای ورود بعضی از عناصر القاعده به خاک ایران از آنها حمایت کرده و به بعضی از آنها ساختمانهای مسکونی داده است.