به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه ۸ابان ۹۶ ممانعت رژیم اسد از رسیدن دارو و مواد غذایی به منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق باعث جان باختن شمار زیادی کودک شده است.

پزشکان در غوطه شرقی در شرق دمشق پایتخت سوریه که از ۵سال گذشته تحت محاصره رژیم اسد قرار دارد گفتند: کودکان این منطقه به‌دلیل کمبود مواد غذایی و دارو با مرگ مبارزه می‌کنند.

کمبود مواد غذایی سبب شده که وزن «رحف حوا» دختربچه ۸ساله به ۱۰کیلو کاهش یابد. بیش از هزار کودک دیگر به‌دلیل کمبود مواد غذایی در خطر مرگ قرار دارند.

حدود ۴۰۰هزار غیرنظامی در این منطقه قادر به تأمین غذا و دارو برای کودکان خود نیستند. رژیم اسد از ۷ماه پیش تاکنون محاصره منطقه غوطه شرقی را شدت بخشیده است.

مادر رحف در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:

چهار سال پیش مادربزرگ، خواهر وعمه رحف در حمله هوایی رژیم اسد کشته شدند اما او جان به سلامت برد. در همان سال پدرش نیز هنگام واردکردن کمکهای بشردوستانه به غوطه شرقی توسط رژیم اسد کشته شد.

رحاف دو سال قبل به بستر بیماری افتاد. به‌علت کمبود مواد غذایی و دارو، وزن رحف از ۲۵به ۱۰کیلوگرم کاهش یافته است».

به‌رغم اعلام آتش‌بس، بسیاری از مراکز بهداشتی و داروخانه‌های این منطقه در اثر حملات رژیم اسد ویران شده است. غوطه شرقی جزیی از مناطق کاهش تنش است، اما همواره توسط نیروهای رژیم اسد هدف قرار می‌گیرد.