کارشناس امور آمریکا از قاهره می‌گوید باید سرانگشتان ایران و حزب‌الله لبنان را با تحریمهای کنگره آمریکا قطع کرد.

در رابطه با تحریم ایران امیل امین کارشناس امور آمریکا از قاهره به اسکای نیوز ۷آبان ۹۶ گفت: این اقدامات اشتباهات ناشی از توافق اتمی با ایران را برطرف می‌کند به‌معنی دقیق‌تر کاری که باراک اوباما کرد باعث شد که ۱۵۰میلیارد دلار به ایران برسد. در روزهای گذشته حزب‌الله می‌گفت سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار دریافت می‌کند تا برای فعالیتهایش خرج کند. به‌سادگی باید گفت قطع کردن حمایت مالی از حزب‌الله یعنی کاهش عملیات آن و قطع شدن سرانگشتان تروریستی این گروه.

این خواسته آمریکایی‌ها بود که توسط دونالد ترامپ مطرح شد و قوانین دیگری را هم علیه ایران خواهیم دید که روی آن مستقیماً تاثیر خواهد گذاشت.

اسکای نیوز: مجلس نمایندگان می‌گوید جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله را نباید جدا کرد و از اتحادیه اروپا می‌خواهد حزب‌الله را لیست‌گذاری تروریستی کند. این کار تا چه حدی می‌تواند بر سر روی شرکای اروپایی آمریکا که می‌خواهند با ایران کار کنند فشار وارد کند؟

امیل امین کارشناس امور آمریکا از قاهره: این موضوع بسیار مهمی است چرا که پول ایرانیها شاید عقل و چشم اروپایی‌ها را به بازی بگیرد. اروپا مشکلات اقتصادی دارد به این دلیل به سوی بازار ایران می‌دود. اخیراً دونالد ترامپ گفت مانعی نیست که اروپا پول ایران را بگیرد ولی از اروپایی‌ها یک سؤال مهم پرسید. او گفت بهای این کار را در آینده خواهید پرداخت. برخلاف اختلاف‌نظرهای زیادی که نسبت به سیاست آمریکا دارم ولی این بار با دونالد ترامپ موافقم. چطور است که اروپایی‌ها موشک شهاب ۴را که برد آن به ۱۳۵۰کیلومتر می‌رسد می‌بینند ولی کاری نمی‌کنند. به این معنی که با پول شما ایران از نظر نظامی، موشکی و بالستیکی و بعداً اتمی تقویت می‌شود و شاید یک روز اینها را به‌صورت نظامی علیه خود شما بکار بگیرد. این موضوع چگونه فهم می‌شود.