وزیر خارجه ایالات متحده در بخش دیگری از سفر خارجی خود، روز سه شنبه وارد پاکستان شد و انتظار می‌رود در مورد اهمیت مبارزه با افراگرایی و تلاش بیشتر اسلام آباد برای بیرون راندن افراطگرایان از مخفی‌گاه های خود در آن کشور گفت‌وگو کند.

دیدار رکس تیلرسون با مقام‌های ارشد پاکستان یک روز پس از سفر از پیش اعلام نشده او به افغانستان و عراق انجام می‌شود و به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی پیام قاطع واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم را به دولت آن کشور ابلاغ می‌کند.

وی روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران در افغانستان بر اهمیت همکاری پاکستان در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت اسلام آباد باید رویکردی روشن در این زمینه ارائه کند و با روشن کردن موضع خود در مخالفت با افراگرایی، دست به عمل بزند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی نوشت، شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان در دیدار با تیلرسون بار دیگر بر تعهد کشورش بر جنگ با تروریسم تاکید کرد و گفت اقدامات انجام شده علیه پیکارجویان اسلامگرای افراطی «نتیجه بخش» بوده است.

هدف عمده وزیر خارجه آمریکا از این سفرها تشریح کلیات استراتژی جدید دولت پرزیدنت دونالد ترامپ در منطقه است. وی پس از اقامتی کوتاه در پاکستان، عازم هند خواهد شد.