مایک پومپئو رئیس سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا و ژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی، استراتژی دونالد ترامپ برای مقابله با ایران را تشریح کردند.

مایک پومپئو گفت: ایران با گروه‌های تروریستی مانند القاعده همکاری می‌کند و ما به‌زودی اسنادی را در این رابطه منتشر خواهیم کرد. این اسناد در جریان بمباران یکی از مراکز القاعده در پاکستان به نام ابوطباد به دست آمده است. این اسناد به کسانی دنبال چنین اطلاعاتی هستند امکان پیگیری می‌دهد.

مایک پمپئو در سخنرانی خود در واشینگتن در مورد دخالتهای ایران در امور کشورهای عرب، حمایت از تروریسم، ایجاد تنش در منطقه، گسترش موشکهای بالستیکی و تلاش ایران برای ساخت سلاح اتمی سخن گفت.

پمپئو تأکید کرد دونالد ترامپ به دستگاههای امنیتی آزادی عمل بیشتری برای مقابله با این فعالیتهای ایران داده است. هم وسایل کافی در اختیار داریم و هم ابزارهای قانونی لازم را می‌توانیم به کار بگیریم.

ژنرال مک مستر نیز تأکید کرد بر اساس استراتژی جدید دونالد ترامپ از تمامی وسایل برای مقابله با فعالیتهای ایران استفاده خواهد شد.

مک مستر: «رئیس‌جمهور در سخنان ۱۳اکتبر خود گفت استراتژی ما تمامی نیروهای ملی‌مان را متمرکز می‌کند تا نفوذ ایران را که باعث تنش می‌شود متوقف کنند»

واشینگتن تأکید می‌کند عراقی قدرتمند می‌خواهد که در چنگال ایران نباشد. واشینگتن هم‌چنین مانع از کمک‌رسانی به رژیم اسد شده و منابع مالی سپاه پاسداران را می‌خشکاند.

واشینگتن به ایران هشدار داد تا روابطش با شبه‌نظامیان مسلح در خاورمیانه را قطع کند. دولت آمریکا با هم‌پیمانانش کار می‌کند تا با برخوردهای ایران مقابله کند.