شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور بحرین فاش ساخت ایران صدها تروریست را که به‌دلیل اعمال تخریبی و تروریستی ملیت بحرینی از آنها سلب شده و حکم زندان ابد گرفته‌اند پناه داده است. آل خلیفه بر حمایت از استراتژی دونالد ترامپ علیه ایران تأکید کرد.اسکای نیوز ۲۸مهر ۹۶:

به گفته وزیر کشور بحرین ایران ۱۶۰تن از افراد تحت پیگرد بحرینی را که دست به اعمال تروریستی زده یا در آنها مشارکت داشته و امنیت و ثبات بحرین را تهدید کرده‌اند پناه داده است.

این وزیر در اظهاراتش افزود میزان مواد منفجره که ثابت شده ساخت ایران بوده به بیش از ۲۴کیلوگرم ماده شدید الانفجار می‌رسد.

به گفته این وزیر بحرینی مواضع خصمانه ایران علیه کشورش و اظهارات مستقیم ایران در مورد دخالت هایش در بحرین از سال ۲۰۱۱تاکنون به ۲۵۴فقره می‌رسد. دخالتهای خطرناک ایران در امنیت داخلی بحرین و منطقه از طریق حمایت از هسته‌های فرقه‌گرا و بنیاد گرا صورت می‌گیرد. وزارت کشور بحرین با دلیل ثابت می‌کند که سپاه پاسداران ایران در آموزش ساخت مواد منفجره به تروریستها و بکار گیری سلاح توسط آنها دست دارد.

از نظر وزیر کشور بحرین طرح و برنامه ایران برای صدور بنیادگرایی فرقه‌یی باید با مقابله شدید منطقه‌یی و بین‌المللی روبه‌رو شود تا پایگاه تروریسم از بین برود. در صدر تلاش‌ها هدف قرار دادن حمایت مالی و تسلیحاتی ایران از گروه‌های بنیاد گرا است

وزیر کشور بحرین تأکید کرد استراتژی آمریکا علیه ایران به سیاست مماشات با ایران نقطه پایان می‌گذارد.