الان سپاه و بسیج و خاتمی و مجمع تشخیص مصلحت دور میز مذاکره سینه میزنند

93

فرماندهان سپاه پاسداران در مورد فشارهای آمریکا و اروپا در مورد برنامه اتمی و موشکی  که پس از قرار گرفتن در لیست تروریستی خزانه‌داری آمریکا افزایش داشته است، واکنشهای نگران کننده ای نشان دادند.

احمد خاتمی روز پنجشنبه طی سخنانی در کاشمر با حمله روحانی گفت:‌ دل به اروپا نبندیم چرا که اروپا و آمریکا سروته یک کرباسند. وی از مذاکره مجدد با ‌آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت:‌ «مذاکره مجدد و توافق ثانویه در کار نخواهد بود… آنها در توافق ثانویه به‌دنبال از بین بردن قدرت دفاعی ایران هستند.

رحیم صفوی از پاسداران مشاور خامنه‌ای به مهر گفت: قدرت موشکی و مسائل منطقه هم‌چون سوریه و عراق که به امنیت نظام مربوط می‌شود قابل معامله نیستند.

 محسن رضایی، دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام: آقای ترامپ به‌دنبال این هست که کاری بکنه که ظاهر برجام بماند اما برجام یک موجود مرده و بی‌خاصیت بشه و با فشارهایی که داره می‌آره از هر نوع همکاری اروپا و کشورهای دیگه با ما جلوگیری کنه و اجازه نده که ما کوچکترین استفاده‌ای از برجام داشته باشیم لذا در اینصورت برجام بی‌خاصیت میشه و معلومه که ملت ایران دولت ایران نظام جمهوری اسلامی حتماً از این صحنه ما خارج میشیم و به فعالیتهای هسته‌یی مون ادامه خواهیم داد.

 غلامحسین غیب‌پرور فرمانده بسیج: در طول ۴۰سال گذشته هر زمان که به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم؛ چرا که انسجام را از دست دادیم. وی افزود:‌ زمانی که به جای مقاومت دنبال مذاکره برویم، انسجام از هم پاشیده می‌شود.