ساعت ۲۰۲۰:

خلاصه ای از بیانیه پنتاگون:

سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌یی اعلام کرد که آمریکا برای اعمال فشار بر ایران راههای تازه‌یی را پی می‌گیرد.

او گفت: ‘ما عرصه‌های جدیدی را که می‌توانیم با همکاری متحدانمان بر رژیم ایران فشار بیاوریم شناسایی خواهیم کرد، برای این‌که بتوانیم نفوذ بی‌ثبات کننده ایران را خنثی کنیم و قدرت تهاجمی آن به‌خصوص حمایت از گروهای تروریستی و شبه‌نظامی را محدود کنیم.’

ساعت ۲۰۱۰:

رئیس جمهور آمریكا پس از كنفرانس مطبوعاتى و در جمع خبرنگاران گفت: هر وقت بخواهم می‌توانم برجام را از بین ببرم.

دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا همین حالا به برجام پایان نمی‌دهد، گفت: ‘من روند دو مرحله‌اى را دوست دارم. هر وقت بخواهم می‌توانم برجام را از بین ببرم. در مدت كوتاه خواهیم دید كه آیا كنگره عمل می‌كند یا نه. اگر نكند برجام را به هم میزنم.’

ساعت ۱۹۲۵:

دونالد ترامپ استراتژی دولت آمریکا در قبال رژیم ایران را اعلام کرد. وی گفت: من تبعیت رژیم ایران از توافق اتمی را تأیید نمی‌کنم. این رژیم بارها همین توافق اتمی را نقض کرده و به بازرسان اجازه بازرسی نمی‌دهد.

دونالد ترامپ افزود: رژیم ایران در کنترل یک حکومتی یاغی است که یک ملت پرافتخار را به بند کشیده است. این رژیم از گروه‌های تروریستی مثل القاعده و داعش و از جنایات شیمیایی بشار اسد حمایت می‌کند. رژیم ایران به تروریسم و جنگ در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد و من یک استراتژی جدید برای مقابله با آن ارائه می‌کنم.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت:

سپاه پاسداران نیروی تروریستی فاسد رژیم ایران است. استراتژی جدید آمریکا با تحریمهای سخت علیه سپاه پاسداران شروع می‌شود. من به خزانه‌داری اجازه می‌دهم تا تمامیت سپاه پاسداران را مورد تحریم قرار بدهد.

دونالد ترامپ گفت: قربانیان اصلی رژیم ایران مردم ایران هستند که قیمت بسیار سنگینی به‌خاطر این حکومت پرداختند. مردم ایران خواهان آن هستند تاریخ پرافتخار خود را به دست بیاورند.

ساعت ۱۹۱۳:

رئیس جمهور آمریكا: من اعلام میكنم كه تبعیت رژیم ایران از توافق اتمی را تایید نخواهیم كرد.

ساعت ۱۹۱۲:

دونالد ترامپ: استراتژی جدید آمریكا با تحریمهای سخت علیه سپاه پاسداران شروع میشود‎

ترامپ: به خزانه داری آمریكا اجازه میدهم تا تمامیت سپاه پاسداران را تحریم كند.

ساعت ۱۹۱۰:

دونالد ترامپ: ایران در کنترل یک حکومت یاغی است که یک ملت پرافتخار را به بند کشیده است.

ترامپ: رژیم ایران از گروههای تروریستی مثل القاعده و داعش حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا: رژیم ایران بارها همین توافق اتمی را نقض کرده و به بازرسان اجازه بازرسی نمی‌دهد.

دونالد ترامپ: رژیم ایران به تروریسم و جنگ در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد و من یک استراتژی جدید برای مقابله با آن ارائه میکنم.

ساعت ۱۹۰۰:

دونالد ترامپ: ایران در کنترل یک حکومتی یاغی است که یک ملت پرافتخار را به بند کشیده است.

ساعت ۱۸۴۵:

سایت فرانس ۲۴، ۱۳اکتبر ۲۰۱۷ – (۲۱مهر۹۶، خزانه‌داری آمریکا سپاه پاسداران رژیم ایران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری می‌کند).