گمانه‌زنی‌ها در مورد جانشین کارلو آنچلوتی، سرمربی برکنار‌شده‌ی بایرن مونیخ، به پایان رسید. یوپ هاینکس که در سال ۲۰۱۳ با مونیخی‌ها به قهرمانی سه‌گانه دست یافته بود، تا پایان فصل سرمربی این تیم خواهد بود.

کمتر کسی گمان می‌کرد که یوپ هاینکس، سرمربی کهنه‌کار آلمانی، بار دیگر به میدان بازگردد. او در سال ۲۰۱۳ در پی کسب قهرمانی‌ سه‌گانه با بایرن مونیخ خداحافظی کرده و اعلام کرده بود که قصد دارد، وقت خود را بیشتر صرف خانواده و زندگی شخصی‌اش کند.

نشریه‌ی آلمانی “بیلد” روز پنجشنبه (۵ اکتبر / ۱۳ مهر) گزارش داد که جستجوی سرپرستان بایرن مونیخ به پایان رسیده و یوپ هاینکس برای چهارمین بار هدایت تیم را برعهده می‌گیرد. طبق گزارش “بیلد” هاینکس ۷۲ ساله تا پایان فصل جاری (تابستان سال ۲۰۱۸) سرمربی بایرن مونیخ خواهد بود. سرانجام در روز جمعه (۶ اکتبر) گمانه‌زنی‌ها به پایان رسید و هاینکس و مسئولان باشگاه بایرن مونیخ تایید کردند که در این‌باره به توافق رسیده‌اند.

مسئولان بایرن مونیخ ظاهرا تمایلی نداشته‌اند، هدایت تیم را به فردی بسپارند که فاقد تجربه‌ی همکاری با این باشگاه باشد.

کارشناسان بر این باورند که هاینکس راه حلی موقتی خواهد بود تا یولیان ناگلزمان از فصل آتی به خدمت بایرن مونیخ درآید. ناگلزمان که ۳۰ سال بیش ندارد، در حال حاضر سرمربی هوفن‌هایم است و از استعدادهای بزرگ سرمربی‌گری محسوب می‌شود.

یوپ هاینکس در بین سال‌های ۱۹۸۷ و ۱۹۹۰، در سال ۲۰۰۹ و در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ سرمربی بایرن مونیخ بود و با این تیم موفقیت‌های زیادی، خواه در سطح ملی و خواه در سطح بین‌المللی، به دست آورد.