علما لاکن اول شتر را می دزدند بعد تخم مرغ را

93

«تخم مرغ دزد، شتر دزد می‌شود». وقتی فردی خطایی کرد و جلوی این خطا را نگرفتند، کم کم دست به خطاهای بزرگ‌تر زده و اصطلاحا «شتر دزد» می‌شود. از آنجا که این روزگار همه‌چیز را دستخوش تغییر کرده، این ضرب‌المثل هم اکنون با واقعیت این روزهای جامعه ما همخوانی دارد. دیگر رانت‌خواران، ویژه‌خواران، مختلسین و… طاقت طی کردن دو یکی پله‌های ترقی را ندارند، از اول شتر را می‌دزدند بعدها هر وقت حوصله داشتند، تخم مرغ را هم بر می‌دارند!

چند روز پس از انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه امسال با افشاگری «آمدنیوز» اعلام شد که مدیرکل ثبت احوال خوزستان، که خود عضو اجرایی نظارت بر انتخابات هم بود!، با زیرکی توانسته با صدور شناسنامه جدید در روز انتخابات برای خود، اقدام به دوبار رأی دادن کند. وی با یک شناسنامه به ابراهیم رئیسی رآی داد و با شناسنامه‌ی دیگر به حسن روحانی، از هر دو برگ رأی با تصویر خودش نیز سلفی گرفت تا هر کدام از این دو بر سر کار آمدند، خود را حامی رئیس‌جمهور مستقر نشان دهد و سفره انقلاب خود را از دست ندهد!

اکنون بهنام مریدی مدیرکل ثبت احوال خوزستان با فک پلمپ کنتور برق اداره ثبت احوال شهرستان اهواز (که بیشترین هزینه برق متعلق به این اداره بوده، هر دوره بیش از ۱۰ میلیون تومان)، تخریب اموال عمومی و دست‌کاری در سیستم اندازه‌گیری کنتور برق، با خیال آسوده، هزینه برق را به نام این اداره سندسازی کرده و پول آن را در محلی دیگر هزینه می‌کند. او دل‌خوش بر وجود رابطه‌های ذی‌نفوذ و قدرتمند به رسم سلاطین بر بیش از چهارصد نفر کارمند زحمت‌کش حکمرانی کرده و با هماهنگی ذی‌حساب این سازمان، در فاکتورها و اسناد مالی دست‌اندازی می‌کند. تا جایی‌که صدای مدیرعامل برق استان خوزستان را نیز در آورده و طی نامه‌ای به وی تذکر کتبی داده و اعلام جرم کرده است.