لیلا غفاری فعال مدنی در بیمارستان روزبه با زنجیر به دست و پا کنار بیماران روانی نگهداری میشود

292

 لیلا میرغفاری همچنان در بیمارستان روزبه تهران تحت نظر وفشار های امنیتی می باشد اورا به بیمارستان روزبه کنار بیماران روانی بردند. او فقط گاهی وقتها که برای هواخوری بیرون از اتاقش می آورند دست وپاهایش را باز می کنند در غیر اینصورت تماما دست وپاهایش را با زنجیر بسته نگه می دارند.

لیلا در اثر خوردن داروهاییکه به زور به خوردش می دهند وضعیت جسمی وروحیش به شدت بهم ریخته و یارای صحبت کردن هم‌ ندارد. چهارم مهر ماه نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، لیلا میرغفاری، فعال مدنی را بازداشت کردند. معلوم نیست که کدام نهاد امنیتی بازداشت‌کننده میرغفاری است و اتهام او چیست.

پیش از این، لیلا میر غفاری، آبان ماه سال ۹۴ در جریان یک تجمع اعتراضی در مقابل زندان اوین به‌همراه چند نفر دیگر بازداشت و پس از انتقال به زندان‌های اوین و قرچک ورامین در آذرماه همان سال با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

او سپس چند روز پس از آزادی جهت بازجویی در مورد فعالیت‌های خود، به اداره اطلاعات احضار شده بود.

میرغفاری و ۱۷ نفر دیگر از فعالان مدنی و اجتماعی طی دادخواستی به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹۱ روز حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

لیلا میر غفاری یک بار نیز در آذرماه سال ۹۵ به دلیل شرکت در مراسم سالگرد ریحانه جباری در بهشت‌زهرا احضار و بازجویی شده بود.

این احتمال هست که وی در رابطه با انتشار فیلمی انتقادی از انتشار بنرهای شهید حججی در سطح شهر طهران بازداشت شده است.

 این بیمارستان در خیابان کارگر جنوبی قراردارد.