زهرا لاریجانی دختر رییس قوه قضاییه به اتهام جاسوسی بازداشت شد

4184

تنها سی‌وشش روز پس از «افشای پرونده‌ی فوق سری جاسوسی زهرا لاریجانی» دختر «صادق لاریجانی» رئیس قوه قضائیه برای سفارت انگلستان در تهران، وی با دستور مستقیم «وحید حقانیان» بازداشت شد.

«زهرا لاریجانی» صبح روز پنج‌شنبه مورخ شش مهرماه پس از خروج از منزل به همراه محافظانش، توسط سازمان حفاظت اطلاعات سپاه (ساحفاسا) بازداشت شد. دختر رئیس قوه قضائیه تحت پوشش این عنوان‌ که «به دلیل افشای اطلاعات جزییات پرونده زهرا لاریجانی توسط ‘آمدنیوز’، ممکن است عوامل MI6 در تهران زهرا لاریجانی را ترور کنند و این بازداشت برای حفاظت از جان او صورت می‌گیرد»، او را به منزلی تیمی واقع در بلوار ارتش، شهرک قائم منتقل کردند.

از همان زمان بازداشتِ «زهرا لاریجانی»، دستگاه‌های دروغ‌سنج در محل نصب و تحقیقات برای کشف ابعاد این جاسوسی گسترده آغاز شد. هم‌چنین در حین تحقیقات مشخص شد که «رئیس سر تیم شیفت محافظان صادق لاریجانی» با «زهرا لاریجانی» ارتباط عاطفی و جنسی برقرار کرده و این ارتباط تنگاتنگ موجب شده جزئیات فعالیت‌های او توسط این سرتیم حفاظتی با چشم‌پوشی همراه و به مراجع بالاتر گزارش نشود. با روشن شدن این موضوع، این مقام امنیتی – حفاظتی بازداشت و به زندان ۵۹ سازمان حفاظت اطلاعات سپاه (ساحفاسا) در شرق تهران منتقل و اکنون تحت شدیدترین شکنجه و بازجویی‌ها قرار گرفته است. برخی منابع امنیتی معتقدند سازمان حفاظت اطلاعات سپاه (ساحفاسا) برای مخفی ماندن ابعاد این پرونده از دید کارشناسانِ وزارت اطلاعات، این مقام ارشد امنیتی – حفاظتی را از بین خواهد برد.

پس از سپردن این پرونده به «سازمان حفاظت اطلاعات سپاه» (ساحفاسا)، مدیران و معاونان ارشد وزارت اطلاعات و شورای‌عالی امنیت ملی، «حسن روحانی» رئیس‌جمهور را به «بی‌لیاقتی»، «بی‌عرضگی» و «انفعال» متهم کردند و موج نارضایتی از رهبری، رئیس‌جمهور و «وحید حقانیان» بدنه‌ی نهادهای امنیتی را در بر گرفته است. آنان معتقدند سازمان حفاظت اطلاعات سپاه نمی‌تواند و نمی‌خواهد این پرونده را بر اساس «عدالت» و «سلامت» رسیدگی کند و نتیجه آن به «اجرای عدالت» منتهی نشده و با «صادق لاریجانی» بر سر موارد مهم‌تر معامله خواهد شد. آن‌ها اظهار می‌کنند چطور رهبری بر سر اتهامات واهی جاسوسی مهدی هاشمی، وی را ماه‌ها به دست سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات برای تکمیل تحقیقات سپرد و خون به دل هاشمی کرد، اما در این پرونده محرز، چرا رهبری چنین بی‌عدالتی‌ای را انجام داده است؟ در حالی‌که از پرونده «مهدی هاشمی» نیز هیچ مصداقی که بتواند اثبات جاسوسی کند، استخراج نشد.

کارشناسان ارشد امنیتی کشور معتقدند «در این پرونده جاسوسی پای صادق لاریجانی نیز در میان است.» آن‌ها می‌گویند «صادق لاریجانی بولتن‌های ماهانه‌ی محرمانه را که از طریق دبیرخانه محرمانه قوه قضائیه دریافت کرده، نباید برخلاف قانون به منزل می‌برده. زیرا زهرا لاریجانی از این بولتن‌ها به راحتی در منزل عکس‌برداری کرده و این موضوع نمی‌تواند بدون هماهنگی با پدرش انجام گرفته باشد.» این کارشناسان معتقدند: «صادق لاریجانی این همراهی را برای اخذ پاسپورت انگلستان انجام داده، چرا که بارها در محافل بسیار خصوصی گفته نمی‌تواند تا ابد در نظام مسئول بماند و عمر نظام هم رو به پایان است و باید جای پای خود را سفت کرد.»

بر اساس گزارش منابع خبری، «صادق لاریجانی» رئیس قوه قضائیه اخیرا به «حسین طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه دستور داده: به دلیل این‌که «روح‌الله زم» روزنامه‌نگار افشاگر مقیم اروپا، طی یک‌سال اخیر دو ضربه سخت برای علنی کردن «حساب‌های انتظامی قوه قضائیه» (۶۳ حساب شخصی صادق لاریجانی)، و «افشای جاسوسی دختر صادق لاریجانی» انجام داده، تحت ربایش یا ترور عوامل این سازمان در خارج از کشور قرار گیرد. بر این اساس مقرر شده از طریق رابط سازمان اطلاعات سپاه در سازمان امنیت ترکیه (میت) و شریک آلمانی‌الاصل او، «زم» از محل اقامت خود ربوده شده و به صورت زمینی به کشور آلبانی منتقل و پس از آن از کشور قبرس به ایران انتقال داده شود. هم‌چنین پس از این عملیات، تبلیغات گسترده‌ای از طریق رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران انجام خواهد شد که «میت» و «موساد» عامل خود را ربوده و به قتل رسانده‌اند! (جزئیات این طرح در اختیار «آمدنیوز» است و در آینده منتشر می‌شود.)

حال عمومی صادق لاریجانی «نامناسب» است و ممکن است دچار اختلالات جسمانیِ آنی شود. شدتِ ناراحتی رئیس قوه قضائیه از بازداشت دخترش به حدی است که وی تنها در شب نخست مراسم عزاداری سالانه‌ی محرم در بیت رهبری (یک‌روز قبل از بازداشت دخترش) شرکت کرده و در شب‌های بعد در این مراسم حاضر نشده است. گفته شده وی از آیت‌الله خامنه‌ای به خاطر صدور دستور بازداشت فرزندش به شدت عصبانی است و «محسنی اژه‌ای» معاون خود را برای رایزنی با رهبری نزد او فرستاده تا هر چه سریع‌تر فرمان آزادی دخترش از سوی رهبری صادر شود.

«غلام‌حسین محسنی‌ اژه‌ای» نیز تمامی تلاش خود را برای عدم درز اطلاعات این پرونده  انجام داد و اکنون نیز در حال رایزنی گسترده برای آزادی «زهرا لاریجانی» است، «اژه‌ای» طی این سال‌ها، منافع زیادی را از حضور لاریجانی در قوه قضائیه کسب کرد و تمامی اقوام ریز و درشت خود را در این قوه با حقوق و مزایای بالا استخدام نمود و مفاسد زیادی را نیز به انجام رساند. نگرانی او این است که سفره‌ی انقلابی که برای او پهن شده، با جابجایی لاریجانی از دست برود و صادق لاریجانی نیز به تلافی حمایت نکردن او از رئیسش، مفاسد معاونش را فاش کند.

بر اساس گزارش‌های متعدد منابع خبری، به دلیل این‌که هیچ‌یک از قضات و دادستان‌های مختلف، شهامت و شجاعت اقدام علیه پرونده جاسوسی زهرا لاریجانی را نداشته‌ و مراجع امنیتی اطمینان بالایی از محرز بودن جاسوسی صادق لاریجانی برای انگلستان دارند، پرونده‌ای برای او تشکیل خواهد شد که به اتهامات وی نیز رسیدگی شود. جزئیات این گزارش بسیار محرمانه در آینده به اطلاع عموم ملت شریف ایران خواهد رسید.

به نقل از آمد نیوز