بنیامین نتانیاهو در جریان دیدار با ولادیمیر پوتین تلویحا از “اقدام یکجانبه” نظامی علیه حضور ایران در مرز اسرائیل و سوریه حرف زد. او می‌خواهد بدین‌وسیله از حضور شدت ‌یافته‌ ایران در سوریه جلوگیری کند.

اسرائیل می‌خواهد “قاطعانه” از حضور شدت ‌یافته نظامی ایران در سوریه جلوگیری کند. این موضوع را بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در دیدار روز چهارشنبه‌ (۲۳ اوت/ اول شهریور) با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در شهر سوچی روسیه واقع در سواحل دریای سیاه اعلام کرده است.

نتانیاهو تهدید کرده است که اسرائیل از “تمام ابزارها” برای اقدام علیه حضور دائمی نیروهای نظامی ایران در سوریه استفاده خواهد کرد.

نتانیاهو ضمن اشاره به اینکه ایران “تهدیدی برای اسرائیل، خاورمیانه و جهان” است، گفت: «حتی یک دقیقه هم نمی‌توان فراموش کرد که ایران هر روز اسرائیل را تهدید به نابودی می‌کند.» او هم‌زمان جمهوری اسلامی را “بانی” ترورریسم خواند و آن را متهم به تجهیز تسلیحاتی و تأمین مالی گروهای تروریستی کرد.

“کنترل ایران” بر عراق، یمن و لبنان

بنیامین نتانیاهو خطاب به ولادیمیر پوتین گفت: «آقای رئیس جمهور، ما با تلاش مشترک در حال پیروزی بر “دولت اسلامی” هستیم. این امری بسیار مهم است؛ اما اشکال اینجاست که هر جا داعش از بین می‌رود، ایران پدیدار می‌شود.»