معلمان پیش دبستانی، کارگران ستاره خلیج و مردم سفیددشت تجمع اعتراضی داشتند

79

صبح امروز سه تجمع اعتراضی در سه شهر لرستان هرمزگان و چهارمحال بختیاری برگزار شد در این تجمعات معلمان پیش دبستانی لرستان، کارگران ستاره خلیج هرمزگان و مردم سفیددشت تجمع چهارمحال بختیاری تجمعات اعتراضی خود را به شرح زیر برگزار نموده اند.

سفیددشت – جمعی از مردم شهر سفیددشت در چهارمحال و بختیاری یکشنبه ۲۹مرداد ۹۶ دراعتراض به آلودگی کارخانه تصفیه روغن و ایجاد مشکلات برای مردم این منطقه در مقابل درب استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس صبح روز یکشنبه ۲۹مرداد ۹۶ دراعتراض به مشخص نبودن وضعیت شغلی خود مقابل ساختمان استانداری هرمزگان تجمع کردند.

کارگران معترض که نزدیک به ۱۰۰نفر هستند می‌گویند  روز شنبه ۲۸مرداد۹۶ کارتهای حضور و غیاب آنها به دستور مدیریت جدید پالایشگاه جمع‌آوری شده و در نتیجه از ورود آنها به محل کار جلوگیری می‌کنند.

این کارگران که معتقد هستند در نتیجه تبدیل شدن قراردادهای استخدامی آنها از حالت مستقیم به پیمانکاری، مطالبات مزدی آنها به‌صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد، افزودند: مدیریت پالایشگاه برایمان میان تبدیل وضعیت و پیمانکاری شدن یا تسویه‌حساب و فسخ رابطه کاری هیچ چاره‌ای باقی نگذاشته است و برای همین تصمیم گرفتیم تا از طریق مراجعه به استانداری هرمزگان پیگیر خواسته‌هایمان بشویم..

لرستان معلمان پیش دبستانی – حدود ۲۰۰نفر از مربیان پیش‌دبستانی آموزش و پرورش لرستان روز یک شنبه ۲۹مرداد ۹۶ تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار روشن شدن وضعیت استخدامی خود شدند. تجمع‌کنندگان می‌گویند با وجود اختیار کامل در اداره کل آموزش و پرورش لرستان اما تاکنون هیچ اقدامی برای اجرای دستورالعمل داده شده صورت نگرفته و ۲۰۰نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی در لرستان کماکان بلا تکلیف هستند.