شاهکار پزشکی! بعد از عمل جراحی ۵ سال لوله ۳۰ سانتی در بدن بیمار جا ماند

91

جوانی سی ساله پس از ۵سال متوجه وجود یک لوله سی سانتی در بدن خود میشود. وی میگوید: ۵ سال پیش از سیاخ‌دارنگون آمدیم شیراز و پس از نوبت‌گیری و انجام آزمایش و سونوگرافی‌های مختلف، تشخیص دکتر شن کلیه و عفونت مثانه بود. در یکی از بیمارستان‌های آموزشی درمانی شیراز بستری شدم و یکی از پزشکان عمل جراحی را انجام داد  که پس از چند روز هم ترخیص شدم. همان موقع گفتند هفته بعد مجدد مراجعه کنید تا لوله را از مجاری ادراری خارج کنیم که ماهم همین کار را کردیم، اما تا همین چند روز پیش نمی‌دانستم که لوله از بدنم خارج نشده است!این جوان می افزاید: گاهی که درد شدید داشتم به بیمارستان مراجعه می‌کردم، اما بدون اینکه آزمایش یا سونوگرافی برایم تجویز کنند، با قرص مُسکّن و آمپول دردم را تسکین موقت می‌دادند.

اما از یک ماه پیش حال عمومی وی آن‌قدر وخیم‌ می‌شود که دیگر توان راه رفتن نداشته و گویی فلج شده است. وی که به همراه برادرش هربار با صرف هزینه‌های تاکسی دربست از سیاخ‌دارنگون به شیراز می‌آمدند، در مراجعه اخیر خود به یکی از بیمارستان‌ها و انجام آزمایش و سونوگرافی، از زبان پزشکان سخت‌ترین جواب ممکن را می‌شنوند: وجود غده سرطانی در مثانه!

این جوان میگوید پس از شنیدن احتمال غده سرطانی، زانوهایش سست و از بهبودی کاملا ناامید می‌شود؛ به همین دلیل به سراغ پزشک متخصص دیگری هم می‌رود، اما او نیز به اشتباه همین تشخیص سرطان را تکرار کرده و البته خودش ادامه می‌دهد: وجود لوله ۳۰ سانتی در مثانه آنقدر اتفاق عجیبی است که هر دکتر دیگری را هم به‌اشتباه در تشخیص مواجه می‌کرد.

این جوان ۳۰ ساله می‌گوید: در نهایت یک پزشک عمومی باتجربه ما را معاینه کرد و گفت به نظر من این غده سرطانی نیست و احتمالا یک شیء در بدن شما جا مانده است!

بالاخره با  انجام مجدد آزمایش‌ها و عمل، این لوله ۳۰ سانتی با ۴۰ سنگ‌ریز از بدن این بیمار خارج شد و هم‌اکنون نیز وی از بیمارستان ترخیص و حال فعلی‌اش خوب است.

این جوان بهبودیافته می‌گوید علاوه بر سختی راه و درد کشیدن‌های چندین ساله، تاکنون ۱۰ میلیون تومان برای درمان خود هزینه کرده است.

علی طاهری با تشکیل پرونده، قصد شکایت از پزشک خود را دارد تا با برخورد با این پزشک متخلف، از بروز مشکل برای دیگر بیماران جلوگیری کند.