آمریکا باید با دخالتهای ایران و حزب‌الله لبنان مقابله کند

58

آمریکا باید با دخالتهای ایران و حزب‌الله لبنان مقابله کند. حزب‌الله شعبه‌یی از سپاه پاسداران است که در سوریه و سایر کشورها جنایت می‌کند. گزارشی از اسکای نیوز ۸مرداد ۹۶:

در مواجهه با دخالتهای ایران در خاورمیانه به‌ویژه در لبنان که این رژیم از شبه‌نظامیان حزب‌الله برای محقق کردن اهدافش استفاده می‌کند دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا صدایش را بلند کرده و می‌گوید این شبه‌نظامیان برای کل منطقه خاورمیانه تهدید ایجاد می‌کنند. ایران همچنین باعث درد و رنج انسانی در سوریه شده است. او تأکید کرد در مقابل این شبه‌نظامیان می‌ایستد. همزمان، واشینگتن قصد دارد مجازاتهای بیشتری را علیه این حزب به‌عنوان یک گروه تروریستی اعمال کند. حکومت لبنان از عواقب این مجازاتها بر روی اقتصاد لبنان هراس دارد.

اسکای نیوز: از کجا کنترل حزب‌الله را می‌توان شروع کرد؟ آیا نقش آمریکا علیه ایران قوی‌تر از طرحهای منطقه‌یی است؟ چگونه می‌شود این اقدامات را شروع کرد؟

حسین حقانی سفیر سابق پاکستان در آمریکا: ابتدا باید فهم کنیم که حزب‌الله قدرت زیادی ندارد بلکه قدرتش از ذخایری است که دارد و از درآمدها و اموالی است که از فعالیتهای نامشروع و غیرقانونی به‌دست آورده و از کمکهایی است که از ایران به‌دست می‌آورد.

همچنین می‌بایست فهم کنیم این گروه در حال حاضر یک مداخله‌گر منطقه‌یی است این‌که تنها یک نیروی لبنانی نیست. آنها در سوریه می‌جنگند و به ‌درخواست ایران به محلهای دیگر مانند یمن و دیگر کشورها می‌روند. همان‌طوریکه در گذشته نیز گفته‌ام این گروه شاخه سپاه پاسداران هستند. فکر می‌کنم اگر یک فشار جهانی باشد باید بر روی ایران باشد تا بر روی حزب‌الله.

همه می‌گویند حزب‌الله وابسته به ایران است برای مقابله با دخالتهای شرورانه این نیرو نیاز به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه است. راه‌حل در ایجاد یک حکومت لبنانی فراگیر است.