تصویب طرح تحریم ایران و روسیه در مجلس نمایندگان با اکثریت بزرگ آرا

64

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه با ۴۱۹ رای موافق در مقابل ۳ رای مخالف طرح تحریم علیه ایران، روسیه و کره شمالی را تصویب کرد.

این طرح، تحریم‌هایی را علیه ایران برای مقابله با «برنامه موشک‌های بالستیک»، «نقض حقوق شهروندان» و «فعالیت‌های سپاه پاسداران» وضع می کند. تحریم های روسیه نیز در ارتباط با بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور خواهند بود. همچنین کره شمالی به دلیل «شلیک موشک‌های بین قاره‌ای» تحت تحریم قرار می گیرد.

تصویب لایحه قانونی اعمال تحریمهای جدید علیه حکومت اسلامی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و تولید و تکثیر موشکهای بالستیک یک قدم ضروری در راستای تصحیح سیاست مخرب دلجویی از حکومتگرانی است که جز مرگ برای مردم ایران نمیخواهند و ۳۸سال است جز اعدام بلد نیستند. این گام باید با گامهای دیگری مانند اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن از سوریه و عراق تکمیل شود.

تحریم ایران سه جنبه دارد. اعضای کنگره معتقدند ایران برنامه موشکی را برخلاف قطعنامه شورای امنیت پیش برده است. براساس قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته‌ای، ایران از آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شد. از سوی دیگر حمایت ایران از گروه های تروریستی موجب شده تا کنگره آمریکا این تحریم را تصویب کند. ایران از شیعیان بحرین و یمن و گروه های حماس و حزب الله که از نظر آمریکا گروه تروریستی محسوب می شوند، حمایت می کند. همچنین نقض حقوق بشر دیگر دلیل این تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

این اقدام باید سالهای قبل صورت میگرفت، چرا که  ولی فقیه در ۳۸سال گذشته بخش اعظم ثروت و منابع مردم ایران را در اختیار سپاه قرار داده است. بخش اعظم اقتصاد ایران توسط سپاه پاسداران بلعیده شده است. زیرا عامل فقر و بدبختی و ناداری مردم ایران هزینه ای است که اصلی ترین ارگان اقتصادی ایران یعنی سپاه پاسداران برای تسلیحات مخرب در کشورهای منطقه از سفره مردم خرج میکند و مردم ایران در ناداری دست به خودکشی و خودسوزی و خودکشیهای جمعی میزنند. فریادهای مالباختگان به آسمان بلند میشود و اموالشان را به آنها بر نمیگردانند. کارگران ماهها و ماهها خجالت زده خانواده هایشان به خانه برمیگردند و زباله گردی و خیابان خوابی و گور خوابی و… یک اقدام عادی میشود. نان گران میشود! اما مواد مخدر ارزان میشود تا مردم در بیچارگی به مواد مخدر روی بیاورند و به همان جرم کشته شوند کسانی که اعتراض میکنند با احکام واهی اعدام میشوند و سرکوب و سرکوب و یاس و ترس و ناامیدی را با اعدام های خیابانی و علنی حاکم میکنند.

باید خیلی پیشتر دنیا به نقض حقوق ایرانیان رای میداد. و این نخستین گام است.

حالا حسن عباسی برود بازهم با افتخار اعلام کند که از تروریسم حمایت میکند.