ترامپ: حزب‌الله لبنان با حمایت ایران فاجعه سوریه را تشدید کرد

49

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه پس از دیدار با سعد حریری، نخست وزیر لبنان گفت «سازمان حزب‌الله تهدیدی برای تمام منطقه خاورمیانه است».

ترامپ در نشست خبری با حریری در باغ کاخ سفید گفت «حزب الله تهدیدی برای لبنان، برای مردم لبنان و تمام منطقه است و فاجعه انسانی در سوریه را با کمک ایران تشدید کرده است».

در پاسخ به سوالی درباره تحریم حزب الله لبنان، ترامپ گفت: «من در این باره ظرف ۲۴ ساعت آینده تصمیم خواهم گرفت. من با مقامات با تجربه نظامی و دیگر مقامات مشورت خواهم کرد و به زودی تصمیم خود را خواهم گرفت».

ترامپ از تلاش‌های ارتش لبنان در حراست از مرزها و جلوگیری از نفوذ داعش و دیگر گروه‌های تروریستی تمجید کرد و قول داد کمک‌های آمریکا به لبنان ادامه خواهد داشت و گفت «کمک‌های آمریکا استقرار ارتش لبنان را به عنوان تنها مدافع وحدت این کشور تضمین خواهد کرد».

او بشار اسد، رییس جمهوری سوریه را متهم کرد «وحشیانه‌ترین» جنایت‌ها را علیه بشریت انجام داده و قول داد جلوی ایران را در حمله‌های شیمیایی خواهد گرفت و گفت : «من از اسد خوشم نمی‌آید..من فکر می‌کنم او کار وحشتناکی علیه کشورش و بشریت انجام داده است».

در این نشست خبری حریری نیز گفت در مورد فشار آوارگان بر لبنان با ترامپ گفتگو کرده و از کمک‌های واشنگتن به ارتش این کشور سپاسگزاری کرده است.